Čukarički ispustio pobedu na gostovanju Brodarcu, ali ostao na čelu tabele

Čukarički ispustio pobedu na gostovanju Brodarcu, ali ostao na čelu tabele-MarkoRakonjac,MilutinVidosavljević-

U derbi meču desetog kola Omladinske lige Srbije Brodarac i Čukarički su na terenu na Starom Sajmištu odigrali nerešeno – 1:1. Bio je to pravedan ishod derbija, ali će Brđani svakako žaliti za pobedom, s obzirom da su primili gol u finišu meča.

Odlično je počelo po lidera na tabeli, već u osmom minutu susreta Čukarički je poveo. Vidosavljević je iskoristio grubu grešku odbrane Brodarca, uposlio Rakonjca, a ovaj je bio nepogrešiv – 0:1.

Deset minuta kasnije uzvratio je Rakonjac asistenciju Vidosavljeviću, koji je šutirao sa 16 metara, ali nije bio precizan. Imao je Brodarac u 19. minutu sjajnu priliku za izjednačenje, ali je pogodio prečku, prethodno domaći nisu iskorisili još jedan zicer.

U 27. minutu još jedan opasan napad Brodarca, kapiten domaćih Lukić je sa 17 metara šutirao koji santimetar iznad prečke Mićovićevog gola. Isti igrač je odlično izveo i slobodan udarac u 35. minutu, lopta se odbila od živog zida, ali je Mićović majstorski intervenisao.

U drugom poluvremenu Čukarički je preuzeo kontrolu igre, a mogao je i da reši meč. U 72. minutu Vidosavljević je pobegao odbrani Brodarca, ostao je u situaciji “jedan na jedan” sa golmanom, ali je vrlo loše šutirao.

U finišu su domaći svim silama napadali, Čukarički se branio, ali samo do 89. minuta. Prethodno je Lukić propustio šansu da glavom matira Mićovića. Ali, uspeo je to minut pre isteka regularnog vremena, kad je sa ivice šesnaesterca postigao prelep pogodak, plasiravši loptu u dalji ugao gola Čukaričkog – 1:1. Do kraja meča Brodarac je imao priliku za potpuni preokret, ali je Jovanović promašio gol i pobedu iz neposredne blizine.

Direktor Omladinske škole Čukaričkog Igor Matić zahvalio je domaćinu na pruženom gostoprimstvu: - Brodarcu svaka čast kako su nas ugostili, zaista je sve bilo na visokom nivou. Posebno bih istakao maestralno suđenje, trojka predvođena Novicom Anđeloskim je posao odradila za desetku!

Brodarac – Čukarički 1:1 (0:1)

Strelci: 0:1 – Rakonjac u 8, 1:1 – Lukić u 89. minutu. Stadion: Brodarca. Gledalaca: 400. Sudija: Novica Anđeloski. Pomoćnici: Goran Stanojević i Novak Novaković.

BRODARAC: Dragićević, Janković, Novković, Marjanović, Jovanović, Glišić, Vukosavljević, Ilić, Jovanović, Aćimović, Lukić.

ČUKARIČKI: Mićović, Ignjatović, Kamenović, Bakić, Rubežić, Terzić, Fratrović, Vidosavljević, Nikčević, Rakonjac, Radovanović.

Voždovac 2 : 2 Internacional
Rad 6 : 0 Jedinstvo
Spartak ŽK 3 : 2 BASK
Partizan 1 : 0 Vojvodina
Trajal 1 : 1 OFK Beograd
Crvena Zvezda 5 : 0 Dinamo (P)