Streličarstvo: Ivan Tasić oborio državni rekord olimpik stilom na "Kupu Jelisavete"

Reprezentativac Niša Ivan Tasić, oborio je sopstveni državni rekord olimpik stilom  sa 626 krugova (stari rekord je bio 625) na turniru “Kup Jelisavete” koji je organizovao klub NS 2002 na svom novom terenu u Novm Sadu. Učestvovala su 46 takmičara iz 10 klubova u disciplini FITA 2x70 metara sa raspucavanjem. Idealni vremenski uslovi, kao i visok ritam turnira  jer se  pucalo u jednoj, ABC grupi, doprineli su da se ostvare odlični rezultati, a zablistao je Ivan Tasić, koji je do rekorda došao u kvalifikacijama završivši ih na prvom mestu. Koliko je vredan njegov rezultat svedoči i podatak da je drugi najbolji učinak u kvalifikacijama imao Leontije Trivanović iz Šapca od 594 kruga.Bilo je dosta uzbuđenja i u ostalim kategorijama sa solidinim rezultatima što najavljuje dobar nastavak sezone.

Kompaund stilom (složeni lukovi, lukovi sa točkićima) slavio je Branislav Krstić iz Pančeva, predsednik Streličarskog saveza Srbije, savladavši reprezentativca Danila Miokovića takođe iz Pančeva u raspucavanju 145:144. Mioković je u kvalifikacijama zabeležio najbolji rezultat do 691 krug. Odličan rezultat imao je i najbolji  spski junior olimpik stilom Luka Popović iz  beogradskog kluba Elit arčeri od 601 krug, što je samo dva kruga manje od njegovog državnog rekorda!

Najbolja dama bila je Nišlijka Ana Stanković sa 518 krugova, najbolji kadet bio je Slobodan Forgo (Pančevo) sa 531 krug, a kadetkinja Nina Milenković (Niš) sa 285 krugova.  Kompaund stilom najuspešnija dama bila je  Vesna Matković iz kluba BSK sa 497 krugova. Golim lukom pobedio je Goran Vuković iz Artemisa sa 603 kruga.

Plasmani – olimpik stil: 1. Ivan Tasić (Niš), 2.  Leontije Trivanović (Šabac), 3. Marečelo Birđan (Niš), 4. Ivica Špehar (Pančevo). Ekipno: 1. Niš 1.718, 2. Šabac 1.675, 3. Pančevo 1. 657. Kompaund stil: 1. Branislav  Krstić, 2. Danilo Mioković (obojica Pančevo), 3. Zoran Branković (Prokuplje), 4. Damir Vicković (Pančevo). Ekipno: 1. Pančevo 1 2.016, 2. Pančevo 2 1.895, 3. BSK 1.672 kruga.