Nais sa tri poraza završio kvalifikacije za Evropski kup

Nisu uspeli niški vaterpolisti da naprave iznenađenje u prvoj rundi kvalifikacija za Evropski kup koje su igrali u Atini i, sa sva tri poraza, završili učešće u njima. Nakon ubedljivog poraza od italijanskog tima Ortiđa usledile su dve bolje partije, ali nisu bile dovoljne za makar bod, pošto je Nais izgubio od Idre iz Atine sa 8:4 i za kraj od crnogorskog Primorca rezultatom 15:8.

Nišlijama ostalo da se dokazuju u Jadranskoj ligi, Superligi i Kupu Srbije; foto: Vanja Keser

Ni u jednom od tri meča Nišlije nisu bile inferiorne sve vreme. Najbliže pobedi bile su u duelu sa domaćinom, gde su nakon prvog poluvremena imale vođstvo od 2:1. Ipak, “kolaps” u trećoj četvrtini, kada su primili četiri gola, a nisu dali nijedan, koštao ih je i slavlja u ovom meču.

Ni protiv Primorca prvo poluvreme nije bilo loše, držao se niški tim i do velikog odmora imao zaostatak od 2 gola, ali su gol-razliku crnogorci stvorili u drugom delu.

Kao najbolje u grupi pokazale su se upravo “komšije”, pošto je Primorac zabeležio sve tri pobede. O timu koji će kao drugoplasirani otići u sledeći krug kvalifikacija odlučiće duel između Idre i Ortiđe.

Inače, ništa bolje od Naisa nije se proveo ni Partizan, drugi predstavnik Srbije u ovom takmičenju, čija se kvalifikaciona grupa nadmetala u Rijeci. Sa dva poraza, beogradski crno-beli izgubili su šanse za prolaz dalje, a meč sa nemačkim Duizburgom odlučiće o tome ko će završiti kao treći u grupi.