Derbi vodećih ekipa na tabeli završen podelom bodova

Pred oko 100 gledaca i po sunčanom vremenu, u Dublju su u okviru 11. kola prvenstva OFL Trstenik podelili bodove stari znanci i pretendenti za prvo mesto na tabeli Kamenorezac i Stara Čaršija iz Osaonice.

Mnogi su očekivali bolju i efikasniju igru domaćih ali je sve u svemu tokom celog susreta prikazan klasičan nižerazredan fudbal.Igralo se otvoreno i u 19. minutu odlično izveden slobodan udarac Dušana Kljajića sa preko 20 metara, gostujućeg golmana Gorana Miljojkovića je u proceni zasmetalo sunce i lopta je završila u mreči 1:0 poveli su gosti.

Iz jedne lepe i brze akcije domaći su uspeli da izjednače rezultat, Aleksandar Biserčić je dodao loptu golgeteru dubljana Darku Blagojeviću i on je zatresao protivničku mrežu i izjednačio rezultat na 1:1. Ovo je bio i rezultat prvog dela susreta.

U nastavku gotovo ista igra neefikasna sve do 89. minuta, kada je u šesnaestercu domaćih srušen danas dvostruki strelac gostiju Dušan Kljajić, koji je bio precizan u izvođenju najstrožije kazne i tako doveo svoj tim ponovo u vođstvo 2:1.  Dvostruki strelac Kamenorezca 76 Darko Blagojević oboren je u 89. minutu u šesnaestercu gostiju i sudija je pokazao na belu tačku. Isti igrač je preciznim šutem savladao golmana Stare Čaršije i tako postavio konačan rezultat 2:2.

Glavni sudija ove  derbi utakmice bio je Miloš Bulatović, pomoćnici su mu bili jedna mlada dama Tijana Radosavljević i Milenko Dimitrijević, delegatsku dužnost obavio je profesionalno Zlatan Antonijević.

Zahvaljujući boljoj gol razlici Kamenorezac 76 je zadržao čelnu poziciju, naredno kolo dubljani gostuju u Riljcu kod Vinogradara, a Stara Čaršija dočekuje Omladinac iz Odžaka.

Omladinac 4 : 1 Borjak 2013
Kamenorezac 76 2 : 2 Stara Čaršija
Rujišnik 0 : 0 Vinogradar
Topoljak 3 : 0 Omladinac
Stevka Božurevka 1 : 6 Mladost