02.02.2018 Administrator

Duronjić: Napredujemo!

Zaglebje Lubin, dobro poznata ekipa u srpskim i evropskim okvirima. Pre godinu ipo dana izbacili su Partizan na putu do lige Šampiona, osvajači su titula u Poljskoj, redovni učesnici su evropskih takmičenja.

Utakmica protiv Zmajeva im je bila generalna proba pred nastavak šampionata, Borko Duronjić je doneo radost ekipi Voždovca, Poljaci su vrlo brzo izjednačili, a imali su sreću i da sačuvaju rezultat.

“Odlična je bila cela utakmica. Žao nam je što smo igrali nerešeno, jer smo po mom mišljenju više prikazalai na zelenom polju. Znali smo kakav je rival ispred nas i kolika ga jačina krasi, ali zadovoljni smo nakon svega.” – istakao je strelac gola Borko Duronjić.

Vremena za napredak ima: “Imamo sjajne uslove. Klub se potrudio da nam obezbedi sve što je neophodno za sprovođenje priprema. Kroz treninge u turskoj bazi odlično napredujemo i spremamo se nastavak šampionata.”

Još osam utakmica do kraja prvog kruga: “Očekivanja su da nastavimo gde smo stali jesenas. Kao prvo da izborimo plej of, a naravno inapravimo sledeći korak, a to je izlazak u Evropu.”

VOŽDOVAC – ZAGLEBJE LUBIN 1:1

Danas su Zmajevi odigrali prvi kontrolni meč na pripremama u Antaliji. Protivnik im je bila ekipa iz Poljske, Zaglebje. FK Zaglebja iz Lubina je osnovan 1945 i igra na stadionu koji se zove Dijalog Arena koja ima kapacitet 16100 mesta.

Najveći uspeh u dosadašnjoj istoriji im je osvajanje dva šampionata u sezonama 1990/91 i 2006/07, kao i osvajanje Super kupa Poljske 2007-e godine. Trenutno u šampionatu Poljske zauzimaju peto mesto sa samo šest bodova manje od prvoplasirane ekipe Legije.

Strelci: Duronjić za Voždovac u 35. minutu i Mareš za Zaglebje u 42. minutu.

VOŽDOVAC: POPOVIĆ, ĆIRKOVIĆ, MIHAJLOV, FILIPOVIĆ, BULATOVIĆ, GAVRIĆ, JEŠIĆ, LUKOVIĆ, DURONjIĆ, SREĆKOVIĆ, STUPAREVIĆ.

IGRALI SU JOŠ: GAJIĆ, PAVLOVSKI MIRKAILO, OREŠČANIN, STOJANOVIĆ, PAVLOVIĆ, PURTIĆ, PEROVIĆ, MAKSIMOVIĆ, STANKOVIĆ I KNEŽEVIĆ.

ZAGLEBJE LUBIN: POLAČEK, TODOROVSKI, GULDAN, KOPAČ, BALIĆ, MATUŠIK, SLIŠ, JAGJELO, JANjOŠKA, MAREŠ, PAVLOVSKI.

IGRALI SU JOŠ:HLADIN, STRAČINSKI, JANjUŠ, KUBIČKO, PJETRŽAK, ČERLINSKI, ŽURA I VOŽNjAK.

Voždovac je u prvom poluvremenu bolji rival, nekoliko sjajnih šansi je propušteno, tj. golman Zaglebja je fenomalno reagovao prvo kod šuta Duronjića u 22. minutu, zatim i kod šuta Lukovića sa 30 metara u 25. minutu kada je prečka bila saveznik protivnika. Voždovac je zasluženo poveo u 35. minutu, Ješić je protivničkom štoperu ukrao loptu, odlično asistirao pored golmana i Duronjiću je preostalo samo da ubaci loptu u praznu mrežu, 1:0 za Voždovac! Zaglebje je izjednačilo u 42. minutu posle izvedenog slobodnog udarca sa desne strane, gde se najbolje snašao poljski napadač Jakub Mareš i poravnao rezultat.  Stekao se utisak da je Voždovac bio opasniji rival i to protiv ekipe koja je pre godinu i po dana izbacila Partizan iz kvalifikacija za Ligu Evrope, ipak na poluvremenu je ostalo 1:1.

U prvom delu drugog poluvremena igralo se uglavnom na sredini terena s tim da je Voždovac na trenutke bio za nijansu opasniji po gol protivnika. Perović je odlično šutirao u 78. minutu, golman Zaglebja na kratko je odbio loptu na koju je natrčao Stanković ali je golman gostiju bio opet uspešniji. Tako da je Poljska ekipa imala više sreće. Prva provera “Zmajeva” u Antaliji, završena je nerešenim rezultatom ali dobrom igrom Voždovca, koji je bio neuporedivo bolji od poljskog superligaša.

Naredna provera “zmajeva” je već 04. februara i to protiv kazahstanskog Kairata , a utakmica sa Zenitom 2 je otkazana. Za 05. februar planirana je provera protiv ekipe iz superlige Slovačke.