Zvezda odgovorila Partizanu

U Srbiji se nastavlja fudbalski rat Partizana i Crvene zvezde. Prvo je Partizan napisao saopštenje,a sada je Zvezda odgovorila. Evo i šta je napisala.

"Nastavljaju se pokušaji diskreditacije Crvene zvezde od strane Slaviše Kokeze i Partizana. Iako se oglasio naš "večiti rival", jasno je da ih instruše prvi čovek FSS i da je tek sada očigledno da je poslao arbitre u Čačak i na naš stadion protiv Rada da bi nas uvukao u Partizanovo blato i opravdao sve krađe u ovoj godini.

Ali ovo saopštenje smo očekivali i na to već pripremili javnost. Verujemo da je sve to posledica činjenice da naše komšije ne mogu da pobede nikoga u Superligi i Kupu bez pomoći FSS.

Partizan je imao sedam penala zaredom u šest mečeva, dok je Crvena zvezda upozoravala da ishitrenim isključenjima i penalima na njenim mečevima protiv poslednjeg i pretposlednjeg tima, a sve u organizaciji FSS, sledi priprema i izjednačavanje urađenog.

Zbog toga nam je drago da su taksativno naveli primedbe. A, poređenja radi, evo zbog čega se Partizan ne buni:

1. Partizan – Napredak 1:1 (gol iz ofsajda u 96. minutu, nema kažnjenih)

2. Partizan – Voždovac 1:3 (penal pri rezultatu 0:0 u sedmom minutu)

3. Radnik – Partizan 0:2 (penal pri rezultatu 0:0 u 18. minutu, zatim penal na 0:1 u 89. minutu)

4. Radnik - Partizan 0:2 (poništen regularan gol Radnika u 45. minutu pri rezultatu 0:1)

5. Zemun – Partizan 1:3 (penal pri rezultatu 1:2 u 89. minutu)

6. Partizan – Bačka 3:1 (penal pri rezultatu 0:0 u 5. minutu)

7. Borac – Partizan 1:2 (penal pri rezultatu 1:1 u 88. minutu)

8. Borac  – Partizan 1:2 (nepostojeći slobodan udarac u 97. minutu, meč produžen četiri minuta, za pobedonosni gol)

9. Mačva – Partizan 1:3 (penal pri rezultatu 1:1 u 84. minutu)

10. Rtanj  – Partizan 0:3 (penal pri rezultatu 0:1 u 70. minutu)

11. Partizan - Čukarički 0:0 (Everton je slomio nogu Mudrinskom - samo žuti karton)

12. Javor - Partizan 0:2 (nedosuđen penal za Javor u 71. minutu pri rezultatu 0:2)

Kao što se da videti razlika je ogromna u broju, vremenu i načinu na koji je FSS spašavao Partizan ne bi li ostao u trci za titulu. Da takvih penala i sudijskih "previda" nije bilo bodovna razlika bi bila još veća, a pitanje je da li bi igrali Kup Srbije. Pritom se našim igračim lome noge, a da rival ne dobije ni javnu opomenu. To je "sila prava" kako je vide u FSS i Humskoj i na koju su navikli.

Ali za razliku od prošle godine sada neće uspeti. Suština svega da je to sprega čelnih ljudi FSS i Partizana da se za predstojeći derbi ne deligira bilo koji nepristrasni arbitar i na taj način umanji mogućnost da Zvezda uveća prednost na tabeli. Ipak, verujemo u svoj stručni štab i igrače pa ako su se već toliko uplašili neka dovedu sudije odakle hoće, ali tražimo da FSS obezbedi regularnost takmičenja. A ako to ne može onda neka rukovodeći ljudi FSS podnesu ostavke", navodi se u saopštenju crveno-belih.