Radničkom 1923 bod u Zubinom Potoku

Fudbaleri Radničkog 1923 odigrali su nerešeno 1:1 (0:1) na gostovanju ekipi Mokre gore u Zubinom Potoku, i tako kolo pre kraja takmičenja u Srpskoj ligi „Zapad“ zadržali tri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu Budućnosti Krušik iz Valjeva. Kragujevčani su nakon prvih 45 minuta gubili rezultatom 0:1 nakon autogola Saše Markovića, ali je rezervista Bojan Andrić u 67. minutu uspeo da izjednači i svom timu obezbedi izuzetno vredan bod.

Prvu priliku na utakmici Radnički je imao u 13. minutu, kada je posle prodora Matejevića neprecizno šutirao Spalević. Usledio je period igre bez šansi, da bi tek u 27. minutu Matejević pokušao da sa ivice šesnaesterca savlada Đorđevića, ali bio je neprecizan. Potom je i Saša Marković je pokušao posle kornera u 33. minutu, međutim, lopta je otišla preko gola.

U 43. minutu nekadašnji igrač kragujevačkog tima Žarko Karamatić je prošao po desnoj strani, a štoper Radničkog 1923 Saša Marković je nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu, omogućivši domaćinu da na poluvreme ode sa golom prednosti.

U nastavku utakmice najpre je pripretio Đorđe Andrić u 50. minutu nakon kontranapada, da bi u 53. minutu Spalević šutirao glavom tik pored desne stative. Nedugo zatim nova šansa za goste, ali Ivkovićev udarac je takođe završio preko gola domaćeg tima. Potom je još jednom pripretio Spalević, ali bez uspeha. Kapitena Radničkog danas jednostavno nije hteo gol, pa je tako nakon odličnog prodora Varjačića sa svega pet metara pogodio golmana Đorđevića. U 67. minutu konačno se isplatio trud gostiju. U prilici je bio Nikola Ivković, koji je iz blizine dobro šutirao, ali je Đorđević loptu poslao u korner. Nakon udarca iz ugla, rezervista Bojan Andrić je sjajno reagovao i efektno savladao golmana Mokre Gore, postavivši konačnih 1:1.

MOKRA GORA – RADNIČKI 1923 1:1 (1:0)

ZUBIN POTOK
Stadion: Mala Marakana
Gledalaca: 1.000.
Sudija: Miloš Vitić (Užice)
Pomoćnici: Nebojša Savić (Užice), Ilija Novaković (Guča)
Strelci: Marković (autogol) u 43. minutu za Mokru goru, a Bojan Andrić u 67. minutu za Radnički 1923

MOKRA GORA: Đorđević, Rakiž, Živić, Izberović, Mihajlović, Tanasković, Milojević, Radojević, Voštić, Karamatić, Bešović (od 72. Slavković). Trener: Miloš Đolović.

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Nenadić, Ilić, Marković, Krasić, Lukić (od 56. B. Andrić), Ivković, Matejević (od 51. Živanović), Đ. Andrić, Spalević (od 69. Aleksijević). Trener: Slaviša Kovačević.

Pošto je i utakmica između Šumadije 1903 i Budućnosti Krušik završena identičnim rezultatom (1:1), Radničkom 1923 će za promociju u Prvu ligu Srbije biti dovoljan i bod u duelu sa FAP-om narednog vikenda na „Čika Dači“. Naravno, očekuje se slavljenički spektakl u režiji navijača Radničkog 1923, popularnih „Crvenih đavola“, koji će gotovo izvesno naredne sezone ponovo gledati i bodriti svoje ljubimce u Prvoj ligi Srbije.

Jedinstvo Putevi 1 : 0 Smederevo 1924
Karađorđe (T) 3 : 3 Loznica
Jošanica 1 : 1 Zlatibor (Č)
Šumadija 1903 1 : 1 Budućnost Krušik 2014
Sloga (P) 1 : 1 Polet (LJ)
FAP 1 : 0 Mihajlovac 1934
Mokra Gora 1 : 1 Radnički 1923
Železničar 2 : 2 Šapine