Ustanici zakočili Lokomotivu

U 23. kolu Šumadijske okružne lige fudbaleri Prvog srpskog ustanka i Lokomotive iz Lapova podelili su bodove, odigravši 2:2. Malobrojni gledaoci (njih oko 40) u ustaničkom Orašcu videli su 4 gola, 5 žutih kartona, dosta prilika i mnoštvo (uglavnom korektnih) duela. U takvom odnosu snaga, utisak je da je podela bodova ipak najrealniji ishod meča. Domaći su  u vođstvo došli  u 8. minutu preko Đurišića. Izjednačenje je usledilo nakon sedam minuta,a gostima ga je doneo S.Golubović. Novu prednost Orašanima obezbedio je Stevanović u 68.minutu. Ponovno poravnanje rezultata (ujedno i konačan rezultat meča) postavio je Milovanović u 77.minutu.

U ostalim mečevima 23. kola postignuti su uglavnom očekivani rezultati. Ekipa OFK Aranđelovca nastavila je prolećnu seriju pobeda, savladavši Omladinac (4:0). Borac je osvojio važne bodove u borbi za opstanak, pošto je u svom Pajsijeviću slavio u duelu sa Trnavom (6:1). Prolećni niz nepobedivosti nastavio je i Proleter sigurnom pobedom protiv Šatornje (5:2). Istim rezultatom Vinča je na svom terenu savladala Banju (5:2). Nešto više neizvesnosti (sudeći bar po rezultatu) bilo je u Žirovnici, gde su snage odmerili ŽSK i BSK (2:1). Slobodne su bile ekipe Junkovca i Vitline-Bokanje.

U sledećem kolu, koje je na programu u nedelju 7.maja od 16:30 časova, Omladinac će u Donjoj Rači ugostiti Vinču, a Banja dočekuje Proleter. U derbiju začelja Šatornja dočekuje ekipu Vitline- Bokanje. Borba za opstanak vodiće se i u Junkovcu, gde domaćem timu na megdan dolazi ekipa Prvog srpskog ustanka. Lokomotiva će ugostiti ŽSK, dok će se u Belosavcima sastati BSK i OFK Aranđelovac. Slobodne su ekipe Borca i Trnave.

OFK Aranđelovac 4 : 0 Omladinac
ŽSK 0 : 3 BSK
Prvi srpski ustanak 2 : 2 Lokomotiva
Borac 6 : 1 Trnava
Proleter 1976 5 : 2 OFK Šatornja
Vinča 5 : 2 Banja 1957