Selektor Velebit zadovoljan igrom Omladinaca Mačve

Omladinska selekcija FK “Mačva” vredno trenira u okviru priprema za nastavak prvenstva u najvišem rangu – Omladinskoj ligi Srbiji. Do sada su odigrane četiri pripremne utakmice, a Mačvini momci su pokazali sjajnu igru na terenu, iako trenažni proces traje tek dvadesetak dana. U utakmici sa ekipom OFK Beograd Šapčani su ostvarili pobedu od 1:0, sa BASK-om 3:0, Zemunom 2:0, dok je do sada jedini poraz crveno-crnih zabeležen u utakmici sa ekipom Partizana 4:1. U listu strelaca do sada su se upisali Vuk Vidaković, Dušan Brus, Veljko Zlatarić i Miloš Jovanović.

Današnjoj prijateljskoj utakmici sa ekipom Partizana, prisusutvovao je I selektor mlađe omladinske reprezentacije Srbije, Miloš Velebit, koji je kako ističe trener Omladinske selekcije FK “Mačva” Slobodan Rusimović, bio zadovoljan prikazanom igrom.

“Mačva je početkom utakmice iznenadila Partizan i nakon asistencije Mijajlovića za Jovanovića povela sa 1:0 u 10. minutu. Partizan je nakon 15. minuta izjednačio. Do poluvremena je Blagojević imao šansu koju nije iskoristio i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:1. Početak drugog poluvremena pripao je Partizanu koji je do 60. minuta dao dva gola na dve greške protivnika i poveo sa 3:1. Mačva je u nastavku imala nekoliko šansi da postigne pogodak, ali nije joj pošlo za rukom. Partizan je pred kraj utakmice iz jedne polu-kontre postigao još jedan gol i to je bio krajnji rezultat”, objašnjava trener Rusimović.

U nastavku pripremnog perioda, Omladinsku selekciju očekuje još mnogo rada I nekoliko pripremnih utakmica.

11.02. Brodarac – Mačva
19.02. Bežanija – Mačva
25.02. Crvena zvezda – Mačva

Inače, trener Rusimović ističe da Omladince očekuje još mnogo rada na taktičkim stvarima I individualnim I grupnim, a na pripreme sa prvim timom iz Omladinske selekcije otišli su Mijailović, Marković I Šarenac, što ne znači da priliku za dokazivanje sa prvotimcima neće dobiti I ostali igrači iz Omladinske selekcije, navodi Rusimović.

Treneri Omladinaca Slobodan Rusimović i Dejan Sarić kao što su istakli na startu priprema, od momaka očekuju potpunu posvećenost i maksimum. Veći deo igračkog kadra iz prvog dela prvenstva i u nastavku nosiće Mačvin dres i kao što je to slučaj u prvom timu, Omladinska selekcija takodje će imati pojačanja u svojim redovima.