OLS: Jedan pišu, za dva uzdišu

Omladinci Radničkog su danas gostovali u Novom Sadu gde ih je, na terenu SC “Vujadin Boškov”, dočekala Vojvodina. Domaći fudbaleri su uoči utakmice slovili za favorita, ali, kako se meč odvijao, mogli su ostati i bez jednog osvojenog boda. Utakmica je završena rezultatom 0:0.

Na samom početku duela, u 3. minutu, ruski internacionalac u redovima Nišlija Ramazan Isajev je presekao jednu loptu i krenuo sam ka golu Vojvodine, ali je previše oklevao i šansa je otišla u nepovrat. Da gosti iz Niša nisu došli samo da se brane videlo se nakon lepe šanse Pešića i njegovog šuta glavom u 30. minutu.

Imali su igrači Vojvodine veći posed lopte, bili opasni iz prekida, a Nišlije su pretile brzim kontranapadima. Međutim, nijedan tim nije iskoristio svoje šanse pa se na odmor otišlo bez golova.

Početkom drugog poluvremena Vojvodina je najpre zapretila preko Bačanina, a u 53. minutu isti igrač nije iskoristio najbolju priliku na utakmici - penal. Nakon što je sudija Gligor pokazao na “belu tačku”, mladi napadač Novosađana je preuzeo odgovornost ali je na golu gostiju stajao danas izuzetno raspoloženi Mladen Stojiljković, koji je “pročitao” Bačanina i ukrotio njegov udarac sa jedanaest metara.

Uzvratili su omladinci Radničkog u 60. minutu. Pešić je sjajno centrirao, Lazar Mitrović šutirao glavom, ali je, lopta, umesto mreže, pogodila stativu. Bila je to velika šansa da Nišlije povedu.

Imali su omladinci Radničkog još dve velike šanse da susret reše u svoju korist. U finišu utakmice, najpre se, posle odlične asistencije Ivanovića, Isajev našao “oči u oči” sa Pilipovićem, mladi golman Vojvodine je krajnjim naporom odbranio udarac, a zatim su loptu koju je uputio Zeka ka praznoj mreži izblokirali domaći odbrambeni igrači.

Bod osvojen u Novom Sadu trebalo bi da bude veliki podstrek za naredne utakmice i prodor ka sredini tabele, a prva sledeća prilika za osvajanje novih bodova biće narednog vikenda kada nam u goste dolazi ekipa kruševačkog Napretka.