Naisa rutinski do treće pobede u prvenstvu

Kontrolom rezultata svih 60 minuta rukometašice Naise savladale su kragujevački Radnički u 5. kolu Superlige sa 28:20 i tako prekinule seriju od 2 uzastopna poraza.

Odbrana Naise još jednom na visini zadatka; foto: Vanja Keser

Od starta meča videla se rešenost kod niških rukometašica da dva boda ostanu u Čairu. Preko Katarine Radović i Teodore Zdravković domaće su već posle 9 minuta vodile 6:1. Usledio je odgovor Kragujevčani, koje su smanile na 6:4, ali rukometašice Naise nizu dozvolile povratak u rezultatski egal.

Do kraja prvog poluvremena Nišlijke su čuvale rezultat i najviše zahvaljujući Radovićevoj koja je do odlaska na odmor postigla 6 gola, 3 iz sedmerca, na semaforu je posle 30 minuta igre stajalo 12:8.

I u nastavku se situacija na parketu niške hale sportova nije promenila. Domaće su kontrolisale i igu i rezultat i čuvale prednost. Odbrana Naise ponovo je bila na visokom nivou, posebno su agresivne i fokusirane domaće bile na bekove Radničkog, što je ostavilo malo više prostora desnom krilu Radničkog Kseniji Petrović da sa 5 golova bude najefikasnija u svom timu.

Pokušavale su gošće da flasterom u odbrani isključe Radovićevu i malo zaustave organizaciju napada niškog tima i protok lopte, ali bezuspešno. Naisa je mirno privela meč kraju i rezultatom 28:20 došla do 3. pobede u šampionatu.

Najefikasnija u niškom timu bila je Katarina Radović sa 7 golova, a Nišlijke će narednog vikenda ponovo biti bez obaveza u prvenstvu, jer njihov protivnik Bekament iz Aranđelovca, prošlosezonski Izvor i aktuelni prvak države, ima obaveze u Evropi.

NAISA - RADNIČKI 28:20 (12:8)

Hala: Čair, Niš

Sudije: Vanja Antić (Beograd) i Jelena Jakovljević (Jakovo)

Sedmerci: Naisa 6 (5), Radnički 10 (5)

Isključenja: Naisa 8, Radnički 8 minuta

Naisa: M. Petković 14 (2) odbrane, Popović 1 (1), Nikolić 1, Stoiljković, Milojević 2, Karalić 1, T. Petković, Stefanović 3, Radović 7 (4), Aleksić 3, J. Zdravković 1, T. Zdravković 3, Belić 3 (1), Tanasković 1, Filipović 2, Tatar 1.

Radnički: Ćosić 13 odbrana, Ležaja 1 (1) odbrana, Petrović 5, Jelesijević, Radosavljević, Radović 3 (2), Lukić, Stajković, Kojić 1, Stoiljković 3, Veljković, Marković 1 (1), Kulić 1, Lojpur 3 (1), Janković 3 (2).