PLS: Proleter - Mladi Radnik 2:0

Treća pobeda Proletera ove sezone, ovoga puta Slanobarci su bili bolji od Požarevačkog Mladog Radnika rezultatom 2:0. Kako se i očekivalo pre utakmice, domaćin je krenuo dosta ofanzivno ka golu Jokića koji je na samom početku imao dosta problema da odbrani svoju mrežu. Ipak najveći problem za Mladi Radnik nastaje u 10. minutu kada je Jokić nespretno oborio Sekulića u svom kaznenom prostoru posle čega je dosuđen penal ali i crveni karton za golmana gostiju. Pošto Požarevčani u protokolu nisu imali rezervnog golmana na gol je silom prilika stao vezista Aleksandar Aleksandrov koji već u prvoj intervenciji neuspeva da zaustavi precizan šut Rašiovana sa bele tačke posle kojeg Proleter dolazi do prednosti od 1:0. Do kraja prvog poluvremena još nekoliko dobrih šansi za slanobarce, najbolju propušta Veselinović posle pasa Sekulića.

U nastavku nešto umerenija igra Novosađana koji nisu previše zapinjali i ofanzivnije kretali ka nesigurnom Aleksandrovu. Nešto neodlučniju igru protivnika u finišu za malo nisu kaznili gosti koji su stvorilidve solidne šanse, ali oba puta neprecizan je bio Vasilić. Ipak, tačku na ovu utakmicu postavlja Veselinović koji posle pasa Zukića iskosa sa leve strene prodire u kazneni prostor gostiju i preciznim šutem pogađa mrežu Aleksandrova za konačnih Proleter - Mladi Radnik 2:0. Pobeda slanobaraca mogla je biti i ubedljivija da je Zukić bio precizniji u poslednim minutima utakmice, ali i bez tog pogodka Zukića Proleter je ostvario cilj i osvojio nova tri boda sa kojima stiže do samog vrha tabele.

Šansu za novim uspehom Slanobarci će imati već u sredu kada će gostovati u Lučanima.

Kolubara 1 : 3 Novi Sad
Zemun 0 : 0 BASK
Srem 0 : 0 Bežanija
Banat 2 : 1 Radnički 1923
Napredak 1 : 1 Radnički (S)
Dinamo 0 : 0 Novi Pazar
Sinđelić 1 : 0 Mladost (L)
Proleter (NS) 2 : 0 Mladi radnik