OLS: Sigurno i jako

U dvoboju dva imaenjaka, omladinci Radničkog iz Niša su zasluženo slavili rezultatom 4:1 nad vršnjacima iz Valjeva. Da su Nišlije imale malo više sreće i koncetracije u završnici pobeda bi bila još ubedljivija.

Od samog početka utakmice niški tim je stavio do znanja gostima iz Valjeva da ih osim pobede u ovom susretu ništa drugo ne zanima. Krenuli su silovito i šanse su se ređale kao na traci. Najpre je Lazar Nikolić u 15, minutu za koji santimetar bio neprecizan, a onda je Isajev u dva navrata pogađao okvir gola. Nakon solo prodora u 20. i 31. minutu ruski interncionalac je odlično šutirao ali u oba navrata prečka je bila saveznik golmanu gostiju.

U 35. minutu Arsić je bio precizan i doveo domaći tim u vođstvo od 1:0. Po levoj strani je prošao Lazar Mitrović koji je nakon solo prodora uputio povratnu loptu u srce šesnaesterca, a Arsić se našao na pravom mestu i preciznim šutem savladao Vučinića.

Na 2:0 je povisio Stevanović koji je bio siguran realizator kaznenog udarca nakon što je prethodno u kaznenom prostoru oboren kapiten domaćih Lazar Nikolić.

U drugom poluvremenu, gosti su smanjili na 2:1 u 54. minutu preko Jankovića, ali svaku nadu da mogu izvući povoljniji rezultat su ima raspršili, najpre Isajev prelepim lob udarcem iz “kapice” šesneasterca i Arsić u zaustavnom vremenu, koji je postavio konačnih 4:1 neposredno pošto je ušao u igru.

Sledeću utakmicu omladinci Radničkog iz Niša igraju u gostima, a domaćin im je beogradska Lokomotiva.

Omladinska liga Srbije: RADNIČKI NIŠ : RADNIČKI VALjEVO 4:1 (2:0)

Stadion “Kraj pruge” - Gledalaca oko 200. Sudije: Stevan RAŠIĆ, Aleksandar ĐORĐEVIĆ, Marko ĐOKIĆ (svi iz Leskovca). Strelci: -1:0 Ćirković u 35. 2:0 - Stevanović iz jedanaesterca u 42. -2:1 Janković u 54. -3:1 Isajev u 84. - 4:1 Arsić u 90.  Žuti kartoni: Isajev, Ćirković, Mitrović (Radnički Niš), Đurđić (Radnički Valjevo)

RADNIČKI NIŠ: Kojić, Ristić, Ćirković, Stevanović (od 76. Trojanović), Domić (od 90. Stanojević), Žikić, Topalović, Isajev (od 86. Stanković), Ivanović (od 89. Arsić), Mitrović, Nikolić (od 85. Pešić).

RADNIČKI VALjEVO: Vučinić, Živanić (od 78. Vuković), Žujović,Jeremić, Ćosić, Radosavljević (od 65. Drašković), Kovačević (od 83. Tadić), Janković, Đurđić (od 89. Mitić), Vlajković (od 89. Marinković), Milošević (od 71. Gligorijević).

Mačva 1 : 2 Spartak ŽK
Crvena zvezda 3 : 2 Rad
Radnički (P) 0 : 1 Voždovac
OFK Beograd 2 : 0 Napredak
Partizan 4 : 1 Vojvodina
Čukarički 0 : 0 Brodarac