Budućnost ubedljiva u Glogonju

U okviru 17. kola Treće Srpske lige grupa Južni Banat u Glogonju snage su odmerili domaći rukometaši RK Glogonj iz istoimenog mesta i lider na tebeli RK Budućnost iz Alibunara. Na početku utakmice gosti su dali do znanja da se nisu slučajno našli na prvom mestu na tabeli i brzim kontra-napadima već u 15. minutu stekli prednost od 6:15, do kraja poluvremena prednost gostiju se konstantno uvećavala tako da se na poluvreme otišlo rezultatom 10:25 u korist Alibunarčana.

Početak drugog poluvremena nije doneo baš vidne promene bar što se rezultata tiče, u 43. minutu gosti stiču prednost od 20 golova razlike koju su održavali do samog kraja utakmice i istu završili rezultatom 19:39. Trener gostiju Pajević Vukoman ima razloga za zadovoljstvo, pošto ekipa Budućnosti po svemu vidjenom sprovodi u delo sve njegove zamisli. Valja napomenuti da je kod domaćina raspoložen bio Mrcković Milan koji je postigao 5 golova odnosno Jovanov Dragan sa postignutih 4 gola, kod gostiju iz Alibunara Petić Damir je postigao 7, Arnautović Lazar 5, Čančarević Milan 4, Lekić Branimir 4 gola. U narednom 18. kolu Alibunarčani dočekuju ekipu RK Jabuke, dok rukometaši Glogonja putuju u Gaj.

Glogonj 19 : 39 Budućnost
Omladinac (D) 36 : 16 Gaj
Radnički 20 : 39 Crepaja
Dolovo 43 : 19 Unirea
Omladinac (I) 30 : 23 Jabuka 2