Pirotska okružna liga: Zadrugar - Padež 2:3

U okviru 17. kola Pirotske okružne lige sastali su se u selu Krupac ekipe Zadrugara i Padeža. Utakmica je odigrana pred oko 250 gledalaca, koji su mogli da uživaju u neizvesnoj i uzbudljivoj utakmici do samog kraja. Domaći su krenuli ofanzivno od samog starta. Kao plod takve igre su neiskorišćene prilike domaćih igrača Petrovića, Džunića, Ćirića i Boškovića. Par puta je maestralno intervenisao i gostujući vratar Budurović. I kako obično biva kazna je usledila u 35. minutu. Prvi ozbiljniji napad gostiju je prekinut direknim slobodnim udarcem. Nakon oštrog izvedenog slobodnog udarca najviši u skoku je bio Ignjatović koji je zakucao glavom loptu u mrežu. Bio je to hladan tuš za domaće  igrače i publiku. Slična situacija je viđena i u poslednjem minutu prvog dela igre. Ovog puta centaršut je upućen iz udarca iz ugla gde se u gužvi najbolje snalazi Kočić i to je 0:2.

Gosti bolje otvaraju i drugi deo utakmice. U 55. minutu najbolji pojedinac današnje utakmice Vladimir Matejić je promešao domaću odbranu i lagano matirao Vučića za 0:3. U nastavku domaći jalovo napadaju dok gosti iz brzih kontra napada  ugrožavaju vrata domaćih. Publika domaća se pomirila sa neminovnim porazom i polako je počela da napušta teren. U 84. minutu Bošković u jednoj gužvi se dobro snašao u kaznenom prostoru i to je 1:3 i vraća veru u preokret. Kada je Marković u 87. minutu pogodio za 2:3 uzbuđenje i neizvesnost se vratila u meč. Do kraja meča po jedna  prilika na obe strane koje nisu realizovane. Na kraju zaslužena pobeda gostiju koja ih ostavlja u trci za prvo mesto i borbu za ulazak u zonu "Jug". Sudija Boško Božović sa pomoćnicima Ristićem i Igićem je dobro obavio svoj deo posla.

FK. "Zadrugar": Vučić, Živković, Marković, B. Nikolić, Penčić, Džunić, Ilić, M. Nikolić, Petrović, Bošković i Ćirić. U igru su ulazili i D. Marković, S. Živković i Tošić.

FK. "Padež": Budurović, N. Matejić, Stavrić, Colić, Danoilov, Kočić, Osmanović, Petrović, ignjatović i V. Matejić. U igru je ušao i D. Matejić.

Opomenuti igrači: I. Živković, D. Marković i B. Nikolić (Zadrugar); N. Matejić, Osmanović, Colić i Ignjatović (Padež).

Željuša 2 : 0 Jedinstvo
Tanasko Rajić 3 : 0 Spartak
Gnjilan 2 : 3 Zvezda
Borac 4 : 2 Napredak
Zadrugar 2 : 3 Padež