Umalo od gotovog veresija

Kadeti Radničkog propustili su šansu da uhvate priključak u borbi za opstanak u Kadetskoj ligi Srbije. Danas su na Bubnju, sa gostujućim Spartakom iz Subotice, igrali nerešeno 2:2 i osvojili samo bod. Opstanak u ligi je sada sveden na domen teorije i zavisiće od rezultata ostalih ekipa koje se bore za opstanak.

Marinković 45' 2:0 za Radnički

Krenuli su kadeti Radničkog furiozno, poveli već u 6. minutu golom Amira Zeke. Na jednu dubinsku loptu, upućenu u šesnaesterac gostiju, golman gostiju Dokić je slabo reagovao, a Zeka se dobro snašao u prilici i doveo domaće fudbalere u vođstvo.

Nastavili su kadeti Radničkog sa opsadom gola Spartaka, a gosti iz Subotice su brzim kontranapadima pokušavali da dođu do izjednačenja. Imao je šansu fudbaler gostiju sa br.7 Pavlović u 21. minutu da savlada golmana domaćih Mitića, ali je u situaciji “jedan na jedan” golman domaćih izašao kao pobednik.

45. minutu, nakon kornera sa desne strane, u skoku je bio najviši Marinković koji je loptu glavom plasirao u desni donji ugao gola Spartaka i Radnički je poveo sa 2:0. Ubrzo nakon toga sudija Milutinović je odsvirao kraj prvog poluvremena pa se tako sa ovim rezultatom otišlo na odmor.

Očekivanja da će u nastavku domaći fudbaleri potvrditi svoju pobedu još nekim golom se nisu obistinila. Fudbaleri Spartaka su u nastavku zaigrali angažovanije, stezali obruč oko gola Nišlija, koji su se, stiče se utisak, opredelili za čuvanje ostvarene prednosti.

Gostima se isplatila hrabra igra u drugom poluvremenu i za samo pet minuta su izjednačili rezultat. Najpre je dobrim preciznim šutem, sa ivice šesnaesterca, u 78. minutu na 2:1 smanjio Crnojački, a u 82. minutu, na skoro identičan način, strelac je bio Lučić. Ispostaviće se kasnije da je to bio i konačan rezultat utakmice.

U sledećem 25.kolu Kadetske lige Srbije ekipa Radničkog putuje na megdan ekipi Novog Pazara.

RADNIČKI NIŠ : SPARTAK SUBOTICA 2:2 (2:0)