Pre 34 godine, na današnji dan, nisu se beležili neopravdani časovi u školama, nije se beležilo odsustvo s posla, ustvari, prećutno i nezvanično, taj dan je proglašen praznikom. I jeste bio praznik, ali praznik fudbala, a niški Radnički je dočekao na svom Čairu moćni Hamburger. Tim HSV-a, koji je bio sačinjen od nemačkih reprezentativaca i drugih internacionalaca, koji je rušio sve pred sobom, je došao na megdan ekipi Radničkog koja baš i nije mnogo marila za “velika imena”. Došli su i oni, čak sa severa Nemačke, da vide “Kude je taj Niš”.

07.04.1982. POLUFINALE KUPA UEFA RADNIČKI NIŠ – HAMBURGER SV 2:1 (0:0)

Radnički Niš: Milenković, Gavrilović, Obradović, Bojović, Vojinović, Drizić, Stojiljković, Đorđević, Nikolić (Stanković), Aleksić (Radosavljević), Beganović.

Hamburger SV: Štajn, Kalc, Jakobs (Đorđević B.), Hieronymus, Hartvig, Milevski, Fon Hesen, Hrubeš, Vehemajer, Bastrup.

Strelci: Beganović 49. min. 1:0
Obradović 75. min. 2:1
Fon Hesen 55. min. 1:1

Miodrag "Redža" Stojiljković u duelu sa Manferdom Kalcom

Fudbaleri Radničkog još jednom su oduševili fudbalski svet, još jednom su osvojili srca svojih navijača širom zemlje. Ponovo su svojom igrom, sportskim podvigom, pružili zadovoljstvo svima koji vole fudbal. Borio se Radnički u ovoj utakmici kao i na svim dotadašnjim u Kupu UEFA i postigao uspeh koji će se pamtiti, bez obzira na ishod revanša koji će, to svi znamo biti veoma težak.

Nemci znaju dobro kako se igra na remi. Nenković je isto tako znao da ne sme da udari svom snagom iz bojazni od kontranapada. I Hamburger I Radnički igrali su sa po dvojicom napadača. Hrubeša I Bastrupa čuvali su Gavrilović, Vojinović, Drizić I Obradović, a nemačka odbrana sa Kalcom I Hieronimusom na čelu nije dozvoljavala Stojiljkoviću I Beganoviću da bilo šta ozbiljnije urade.

Izdvajamo neke od šansi. Da je Aleksić bio oprezniji, već u prvom minutu Radnički je mogao da vodi sa 1:0. Drizić je u 6. minutu, posle kornera koji je izveo Beganović, bio u prilici. Četrnaesti minut, dug šprint Stojiljkovića i Kalca. Nemački fudbaler za malo brži. Golman Radničkog Milenković je imao priliku da interveniše u 30. minutu. U 32. minutu još jedna šansa za Radnički. Beganović je efektno prešao Hartviga, ali se golman Štajn našao u blizini I padom u noge Beganoviću otklonio opasnost. Prvih 45 minuta zavšeno je nerešeno 0:0.

Drugo poluvreme donosi takođe dosta šansi. Već u 48. minutu Radnički je mogao da povede. Da je Radosavljević, koji je zamenio Aleksića, bolje primio loptu na ivici šesnaesterca, bilo bi sve drugačije. Usledio je kontranapad Hamburgera samo minut kasnije. Milevski šutira sa 25 metara, ali pored leve stative Milenkovićevog gola. I dolazi 49. minut. Bojović je sjajno pronašao Beganovića u kaznenom prostoru Hamburgera. A ovaj šutirao kao iz topa u gornji levi ugao nemoćnog Štajna:1:0 za Radnički.

Igrao se 55. minut utakmice. Vehermajer sjajno centrira sa levog krila, golman Milenković nije stigao loptu I Fon Hesenu nije bilo teško da glavom pošalje loptu u praznu mrežu. Tako je Hamburger izjednačio na 1:1.

Za veliku radost Nišlija pobrinuo se levi bek Obradović. U 75. minutu utakmice, majstorski se probio kroz odbranu nemačkog tima, I kada mu je golman Štajn pošao u susret, šutirao je u nebranjenu mrežu, 2:1 za Radnički.

Treba istaći da je na ovoj utakmici, centarhalf Drizić imao najteži zadatak koji je perfektno obavio. On je dobio sve duele sa slavnim Hrubešom tako da nemački fudbaler nijednog trenutka nije dobio priliku da iskaže svoje golgeterske sposobnosti po kojima je bio poznat širom sveta.

Radnički je pobedio sa 2:1, ali je ipak bilo optimizma pred revanš utakmicu.