Tuga i radost na prolećnoj premijeri

U premijernom kolu prolećnog dela prvenstava Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge savladali su ekipu Partizana iz Darosave rezultatom 3:2. Danas raskvašen i izuzetno težak teren za igru nije dozvoljavao nikakvu lepršavost i lucidne poteze, ali se zato bespoštedna borba vodila na svakom delu terenu. Meč je počeo minutom ćutanja u znak sećanja na nedavno preminulog trenera domaćih Milana Pantić Pante, koji je ostavio neizbrisiv trag ne samo u zagoričkom i topolskom fudbalu (igrajući za Karađorđe), nego i u čitavoj nekadašnjoj Šumadijsko-pomoravskoj ligi. Boreći se  za uspomenu na doskorašnjeg trenera, Zagoričani su vrlo motivisano ušli u meč i praktićno iz prve ozbiljnije akcije postigli vodeći pogodak. V.Petrović je uputio centaršut sa leve strane, a Č.Petrović na drugoj stativi sa 7-8 metara savladao golmana gostiju Dragovića. Dva minuta kasnije došlo se do poravnanja rezultata, kada je Tolić 10-ak metara iskosa sa desne strane savladao Jelesijevića. Gosti su do preokreta mogli u 27.minutu,ali je golman domaćih sjajnom intervecijom odbranio šut Tolića sa 5 metara. Fudbaleri Sloge su do prednosti došli u 36. minutu. Miloš Stevanović je sa 20-ak metara poslao loptu u donji desni ugao Dragovića.

U drugih četrdesetpet (i malo više) minuta viđena je ofanzivnija igra gostiju i nešto  opreznija igra domaćih. Gosti su mogli do ponovnog izjednačenja u 50. minutu preko Radovića, ali je njegov udarac 14-15 metara iskosa sa leve strane odbrnio danas vrlo dobri Jelesijević. Kolosalnu priliku za gol domaći su imali u 66. minutu, kada je M.Jelesijević tukao sa 10-ak  metara, ali se na drugoj strani dobrom intervencijom istakao golman gostiju. Ofanzivna igra gostima se isplatila u 77. minutu. Begović je izveo korner, a Bogdanović glavom sa 5 metara poslao loptu u mrežu. Samo minut kasnije fudbaleri Sloge došli su do nove prednosti. Posle gužve u šesnaestercu gostiju i nekoliko pokušaja fudbalera Partizana da odklone opasnost, lopta je došla do Dimitrijevića, koji je sa 10 metara raspalio po lopti, poslavši je iza leđa golmana Dragovića. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, pa su domaći (uz uvek neophodnu dozu sportske sreće) osvojili nova tri boda. Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka,ostale su pomešane emocije kod svih kojima je Zagorica u srcu. Radost, zbog novog prvenstvenog trijumfa, tuga, zbog Pantinog preranog odlaska u legendu.

Sloga (Zagorica) - Partizan (Darosava) 3:2

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 80. Delegat: Svetozar Milošević (Šume). Sudija:Miloš Jovanović (Božurnja), pomoćnici: Danijel Nešić (Šume) i Aleksandar Milutinović (Žabare). Strelci: Čedomir Petrović u 10.minutu, Miloš Stevanović u 36. i Dimitrijević u 78.minutu za Slogu, a Tolić u 12. i Bogdanović u 77. minutu za Partizan. Žuti kartoni:Antonijević, Vesić (Sloga), Glišić, Dragović (Partizan).

Sloga: N.Jelesijević, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Vesić, Milan Stevanović, Gušić, Antonijević, J.Petrović (od 77. Lekić), Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.

Partizan: Dragović, Tanasijević, Bogdanović, Tešić, Nikolić, Milošević (od 52. Glišić), Tolić, Milić (od 76. Novaković), Radović, Pavlović, Begović.

Jasenica 4 : 2 Partizan
B 2000 6 : 2 Sloga
Žabare 0 : 2 Budućnost
Ranilović 1 : 1 Kopljari
Šamot 3 : 2 Mladi rudar
Šumadinac (N) 6 : 1 Proleter