Minimalac “kraj pruge”

Duel imenjaka iz Niša i Kragujevca odigran je danas u Nišu na stadionu “Kraj pruge”. Utakmica je završena minimalnom pobedom domaćina rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Lazar Nikolić u 10. minutu. Bilo je to dovoljno za omladince Radničkog iz Niša da uknjiže nova tri boda i sa 7. mesta čekaju nastavak prvenstva.

RADNIČKI NIŠ : RADNIČKI KRAGUJEVAC 1:0 (1:0)

STADION “Kraj pruge”
GLEDALACA oko 100
SUDIJA: Milan KRSTIĆ (glavni), Stevan RAŠIĆ i Vladimir ĐURIČIĆ (pomoćnici) svi iz Leskovca.
STRELAC: Lazar NIKOLIĆ u 10. minutu.
ŽUTI KARTONI: Nikola MITROVIĆ (Radnički NIŠ),Milovanović, Aleksijević, Veselinović (RADNIČKI KRAGUJEVAC)
CRVENI KARTON: Lazarević (Radnički Kragujevac)

RADNIČKI NIŠ: Nemanja ŽIVKOVIĆ, Igor KOSTADINOVIĆ (od 88.min. STOJANOVIĆ), Mario STOJANOVIĆ, Nikola MITROVIĆ, Ivan MLADENOVIĆ (k) (od 78.min. M.ĐORĐEVIĆ), Nikola BABOVIĆ (od 90.min. ARSIĆ), Nikola STEVANOVIĆ, Nikola PETKOVIĆ, Miroslav MARKOVIĆ (od 60.min. PEŠIĆ), Peta KRSTIĆ (od 85.min. S.ĐORĐEVIĆ), Lazar NIKOLIĆ.

RADNIČKI KRAGUJEVAC: Marko ŽIVAK, Pavle TODOROVIĆ (od 85.min. ERIĆ), Miloš LAZAREVIĆ, Nikola CVIJOVIĆ, Uroš ALEKSIJEVIĆ, Nikola ILIĆ, Ognjen ILIĆ (od 75.min. SLAVKOVIĆ), Marko MILOVANOVIĆ (k), David VESELINOVIĆ, Vasilije Veljko MILOVANOVIĆ (od 72.min. ARSENIJEVIĆ), Vuk JAŠOVIĆ (od 46.min. JOTOVIĆ).

Pobedio je domaći Radnički, sa samo jednim golom razlike, a da su napadači u crvenim dresovima bili malo prisebniji i snalažljiviji, razlika u datim golovima bi bila mnogo veća.

Igrao se 10. minut utakmice kada je Nikola Mitrović uputio jak udarac ka golu Kragujevčana, golman Živak je nameravao da uhvati “živu loptu”, ali mu to nije uspelo. Lopta se odbila od golmanovih grudi, a Lazar Nikolić je dobro pratio situaciju, pritrčao, i sa desetak metara smestio loptu u mrežu gostiju.

Imao je domaćin više od igre, stvorio dosta šansi, ali napadači danas nisu iskazali potrebnu snalažljivost u izglednim prilikama za postizanje golova. Najpre Petković, nekoliko minuta nakon postignutog gola kada je sa nekoliko metara prebacio skoro prazan gol, a zatim i strelac jedinog gola Nikolić, koji u drugom poluvremenu nije realizovao nekoliko prilika.

Utakmica je bila fer i korektna, a glavni sudija meča je u 85. minutu, zbog druge izrečene opomene, igraču gostiju Lazareviću, pokazao put u svlačionicu.

U sledećem 21. kolu Omladinske lige Srbije, naši omladinci gostuju kod omladinaca Crvene Zvezde u Beogradu, a utakmica je prema rasporedu zakazana za 03.04.2016.

Jagodina 0 : 1 Partizan
Vojvodina 0 : 2 Borac
Napredak 0 : 1 Rad
Radnički (N) 1 : 0 Radnički 1923
Lokomotiva 1 : 3 Crvena zvezda
Brodarac 1 : 0 Moravac Orion
OFK Beograd 0 : 2 Čukarički
Novi Pazar 1 : 0 Mačva