Laka pobeda na prolećnoj premijeri

Na prolećnoj premijeri pod komandom novog trenera Dejana Stojanovića fudbaleri Tešnjara upisali su na svoj konto 3 boda pobedivši neočekivano lako ekipu Jabučja 2:0. Od prvog minuta Tešnjarci su stavili do znanja gostima da ih zanimaju samo tri boda iz ove utakmice, a gosti iz Jabučja nijednog trenutka nisu pokazali da se radi o ekipi koja je zauzimala trće mesto nakon jesenjeg dela prvenstva. Od prvog minuta ređale su se šanse pred golom Jabučja i pravo je čudo kako pitanje pobednika nije rešeno već nakon pola časa igre. Prokockano je nekoliko povoljnih prilika a najizglednije je imao debitant u dresu Tešnjara Nikola Jovanović. Čini se da je važnost utakmice i nervoza usled prevelike želje da se dokaže u novom klubu uticala da ne reaguje najbolje u izglednim situacijama.

Tešnjar - Jabučje 2:0

Nakon prvog poluvremena mreže su mirovale, a ostaće zabeleženo i to da je Tešnjar oštećen za klasičan jedanaesterac nakon prekršaja nad Zdravkovićem. U nastavku Tešnjar još agresivniji, a gosti padaju sa snagom. Ipak drugo poluvreme počinje sa prečkom Jabučja nakon šuta koji je zaledio srca domaćih navijača, ali srećom to je sve što su gosti prikazali na utakmici. Već u petom minutu nastavka penal za Tešnjar koji sudija ovoga puta nije mogao prevideti. Srušen je kapiten Vasiljević, a siguran izvođač Rafailović. Uprkos vođstvu Tešnjarci nastavljaju u istom ritmu i u 30-om minutu nastavka stižu do novog gola. Po levoj strani probio je Jovanović, uputio centaršut na peterac, lopta je prošla Nenada Milosavljevića ali ju je sačekao Vukosavljević, imao vremena da se namesti i sigurno je plasira u mrežu i time stavi tačku na ovu utakmicu. Sve u svemu sigurna pobeda i početak proleća koji može da raduje i trenera Stojanovića i gledaoce na Riversajdu.

Kolubara 2 : 5 OFK Jabučje
Banjani 3 : 1 Tešnjar
Pepeljevac 5 : 1 Kačer
Joševa 4 : 3 ZSK
Sovljak 5 : 0 OFK Divci
Mladost 4 : 1 Junior Novo Naselje
Polet 1 : 4 Trlić
Tvrdojevac 4 : 3 Tulari