Drugi medjunarodni memorijalni turnir u košarci "Dragoslav Subić"

Košarkaški klub "Ćuprija" po drugi put organizije turnir u košarci za juniore 1993. godište. sa početkom od 29.04.2010 godine do 02.05.2010. godine.  Učešće na turniru su potvrdile sledeće ekipe: 1. Spartak - Moscow, prvak Rusije za juniore 2. Paok - Thessaloniki, prvak Grčke za juniore 3. KK "Novi Sad" - Novi Sad, prvak Srbije za juniore 4. KK "Partizan" - Beograd, 5. Reprezentacija Šumadija i Pomoravlja, 6. KK "Ćuprija" - Ćuprija, domaćin turnira. Gosti turnira; - Žarko Paspalj, - Ilija Belošević, - Bane Đekić, - Vlade Divac ( čeka se potvrda ).

Protokol dešavanja I dan, 29.04.2010. godine (Četvrtak). Dolazak u prepodnevnim časovima (najkasnije 11:30 časova) ispred Hale sportova „ADA“ u Ćupriji. Smeštanje ekipa, 13:00 do 13:40 časova – ručak 14:00 časova. Promocija kampa „I came to play“ gradski trg (poželjno je da se gotujuće ekipe pojave na premociji) 15:00 do 16:45 časova slobodno vreme. U 16:45 časova dolazak ekipa u halu 17:00 časova svečano otvaranje sa defileom (ekipe u uniformama kluba). U 17:20 časova početak zagrevanja pozdravni govor VIP gostiju, 17:50 časova predstavljanje ekipa, intoniranje himni 18:00 časova utakmica A1:A3. Nakon treće četvrtine, odlazak ekipa B2 i B3 u svlačionice 20:00 časova utakmica B2:B3

II dan, 30.04.2010.god (Petak) 17:00 časova dolazak ekipa u halu 17:15 časova, početak zagrevanja. U 18:00 časova utakmica, nakon treće četvrtine, odlazak ekipa koje igraju sledecu utakmicu u svlačionice 20:00 časova utakmica.

III dan, 01.05.2010.god (Subota) nakon doručka, poseta srednjevekovnog manastira Ravanica zadužbina Kneza Lazara i Knjeginje Milce (nije obavezna) povratak oko 13:00 časova. U 17:00 časova dolazak ekipa u halu 17:15 časova početak zagrevanja, od 18:00 časova utakmica. U poluvremenu takmičenje u trojkama (iz svake ekipe po jednog takmičara). Nakon treće četvrtine, odlazak ekipa koje igraju sledecu utakmicu u svlacionice, u 20:00 časova utakmica. U poluvremenu takmičenje u zakucavanjima (iz svake ekipe po jednog takmičara).

IV dan, 02.05.2010.god. (nedelja) od 15.00 časova dolazak ekipa u halu, 15:15 časova početak zagrevanja u 16:00 časova utakmica. Nakon treće četvrtine, odlazak ekipa koje igraju sledecu utakmicu u svlačionice od 18:00 časova utakmica. U poluvremenu takmičenje u trojkama, finale, tri takmičara. Nakon treće četvrtine, odlazak ekipa koje igraju sledeću utakmicu u svlačionice od 20:00 časova utakmica. U poluvremenu takmičenje u zakucavanju, finale, tri takmičara  od 21:30 časova ceremonija svečanog zatvaranja, dodela nagrada  od 22:30 časova, zajednička večera. U okvira pauza nastupi plesnih grupa „La-Luna“ iz Jagodine – prvak Evrope u modernom plesu, KUD „Želeničar – Ćuprija“ kao i obraćanja VIP gostiju. Organizator zadržava sva prava minimalnih korekcija satnica!