Zlatiborci, na kraju, izbegli, težak poraz!!!

Sve je počelo dobro po pirotski tim. Otvorio je Raičević, da bi Mićović odgovorio i dugo na semaforu stajalo, kao u fudbalu 2:2.Krajem drugog minuta ponovo Raičević, potom Rašić, Raičević, da bi Dragaš ,koji je igrao odlično u odbrani povećao na 8:2. Gosti su delovali dekoncentrisano, pravili greške u organizaciji igre i dozvolili da ih u 7.minutu Filipović trojkom dovede u podredjenu ulogu, bilo je čak 20:7. Neočekivano. Iskren da budem , pribojavali smo se Zlatiborčana. Nisu bili u igri, makar u prvoj četvrtini .Pirot je nastavio da puni koš Zlatibora .u 14.minutu nova trojka Filipovića za 31:15.Briljantna igra Piroćanaca rezultirala je rezultaom 40:20 što se skoro nije dogodilo u Hali Kej. Efikasni su bili i Raičević i Luković i Stojanović. Bez obzira na visoko vođstvo nekako se osećalo da to nije to i da će Zlatibor dočekati svoje minute i jeste. Napravili su čak 8:0  i pred kraj prvog poluvremena smanjili na 42:26, da bi prvi deo bio okončan sa 14 koševa razlike.

Prva četvrtina  će biti upamćena po mnogim elementima košarke. Igra u odbrani skoro nije bila tako dobra, Zlatiborci su dali samo 12 koševa, napad više nego uspešan, 28 pogodaka, dobar skok u oba pravca. Pirot je igrao prvoligaški, Zlatibor matiran toliko da nije mogao da se ,,prebroji,,! Do kraja prvog poluvremenailo je ,,onako,,!

I onda je krenuo dtrugi deo meča starih znanaca. Pirot je u 25.minutu dozvolio da gosti ,,sidju,, na 51:41 što je , ispostavilo se kasnije, do kraja bila i najmanja razlik. Potom su domaći ponovo  zaigrali! Nenadić, Luković se javio ,,trojkom,, Pendić , Rašić, Mladenović troijka, Filipović nastavlja ,,po svome,,! i Pirot ponovo ,,skače,,! Na kraju trećeg perioda na semaforu 61:42. Dva minuta kasnije i rekordnih 65:42. Nenadić trojka,u tom periodu se razgoropadio . Ništa mu nisu mogli!

I onda kako to obično biva, pad, ili  ili zadovoljstvo

Inače odličlne sudije, kao da su se ,,sažalile,, na goste, odsvirali su po nešto čudno i gosti preko Marića, Djokića, Mićevića, uspevaju da se polako primaknu. Pirot je odolevao , čuvajući  vojih 20 koševa razlike  do 35.minuta. Tada su Zlatiborci iskoristili sve poklone, greške piotskog tima, da se spuste do pristojne razlike i izbegnu težak poraz, nokaut. Tih deset koiševa mogu smatrati pristojnim porazom.

Na kraju  čestitke Mihajlu i njegovim momcima što su nam ulepšali veče. Uživali smo. Bilo nam je lepo. Nismo strepeli. Videli smo mnogo toga ,,po tablici,, onako kako im je Mihajlo crtao u pauzama ili dogovorima pre utakmice. Poslednja četvrtina kao da je darivana Zlatiborcima da se razmahnu i učine utakmicu, što se razlike tiče, pristojnoijom.

,,Furija,, nastavlja. Četvrta uzastopna pobeda. Pokazan je karakter, energija, ekipa deluje dobro, igrači se razumeju, pravi se neophodna atmosfera , samo da se tako nastavi.

Momci, bravo, ponovo je Hala Kej mesto za dobro raspoloženje!!!

Pirot 80 : 70 Zlatibor
Zdravlje Leskovac 88 : 48 Niš
Dynamic BG 74 : 65 Dunav
Vojvodina 68 : 73 Plana
Sloboda 82 : 71 Proleter
Napredak 106 : 75 Mladost
Beko 77 : 66 Srem