01.11.2015 Administrator

Peta pobeda u nizu

Košarkaši naše ekipe, RADNIČKOG 1950, su u utakmici petog kola Prve muške regionalne lige grupa zapad, kao domaćini u subotu 31.10.2015. savladali ekipu KK ŠABAC iz Šapca, rezultatom 95:71 po četvrtinama (26:21; 19:22;19:15;31:13).

Naša ekipa je odigrala još jednu utakmicu pred oko 300 gledalaca na tribinama u Hali Gordana Goca Bogojević u Kragujevcu protiv KK ŠABACA i zabeležila kao što se i očekivalo ubedljivu pobedu i nastavila pobednički niz. Naša ekipa je dobro otvorila utakmicu i već na polovini prve četvrtine stekla dvocifrenu prednost (24:12), međutim posle toga gosti se vraćaju u meč dobrim šutom za tri poena i na poluvreme se odlazi sa rezultatom 45:43 u korist naše ekipe. U trećoj četvrtini naša ekipa je zaigrala za nijansu kvalitetnije, a tek u četvrtoj četvrtini je zaigrala onako kako se od nje očekivalo da igra od početka utakmice i uspela da slomi otpor protivnika i zabeleži ubedljivu pobedu.

U pobedničkoj ekipi čak šest igrača je imalo dvocifren učinak, prednjačio je Kostić sa 17 poena, a u stopu su ga pratili Lalović i Vučić sa 16, Blagojević sa 11, te Popović i Tanasijević sa po 10 upisanih poena. Kod gostiju bolji od ostalih bili su kapiten Ivanović sa 24 poena i Jović sa 17.

Naša ekipa u narednom šestom kolu ide na gostovanje u Kosjerić ekipi Crnokose. Ta utakmica će se igrati u subotu 7.11.2015.

Mesto: Hala Gordana Goca Bogojević. Datum: 31. oktobar 2015. godine. Vreme: 19:00 časova. Gledalaca : 300.

KK RADNIČKI 1950: Kostić 17, Lalović 16, Đurđević 3, Blagojević 11, Nedeljković 6, Zec 1, Tripković 2, Vučić 16, Popović 10 , Tanasijević J. 10, Drašković (kapiten) 3.

KK ŠABAC: Milinković 8, Lazić 1, Živanović, Radovanović, Vuković 4, Gavrilović 2, Bajić 8, Jović 17, Ivanović (kapiten) 24, Puljezević 3, Stefanović 4.