Istorijski trijumf Odbojkaškog kluba Niš

U prvoj superligaškoj utakmici, posle 37 godina neigranja u elitnom rangu, odbojkaši Niša savladali su Inđiju na gostovanju rezultatom 3:2 (19:25, 17:25, 25:15, 26:24, 16:14) u 1. kolu Superlige.

Novi superligaš uspeo je da sa svog prvog gostovanja donese pobedu i osvoji 2 boda. Niš je posle velike borbe i preokreta bio bolji od Inđije iako je domaćin vodio sa 2:0 u setovima i u petom imao meč-loptu.

Odbojkaši Niša u drugom kolu dočekuju Novi Pazar; foto: Vanja Keser

Utakmica za pamćenje jer je Niš pokazao da nije slučajno prvi prošao kroz cilj Prve lige prošle sezone. Iako su obe ekipe osvojile isti broj poena (103) u svih 5 setova, pobeda i 2 boda idu Nišlijama.

U prvom setu Inđija je povela sa 4:2, ali je Niš ubrzo preokrenuo i poveo sa 7:5. Nisu gosti uspevali da održavaju prednost, pa je na drugi tehnički tajm-aut domaćin otišao sa +4 (16:12).

Napravile su Nišlije seriju 3:1, ali ni to nije pomoglo jer je Inđija uzvratila i povela sa 19:16. Do kraja je samo održavala prednost i na kraju povela sa 1:0 u setovima.

Inđiji je pripao drugi set, nije dozvoljavala Nišlijama da joj se približe. Nakon 8:5 kod prvog tehničkog tajm-auta, Inđija je povela sa 12:9, pa 18:14. Domaćin je poveo sa ":0 u setovima nakon osvajanja i ove deonice.

Nišlije su se potpuno "trgnule" u trećem setu, imale prednost tokom većeg dela seta, a od sredine uvećavale vođstvo. Kod drugog tehničkog tajm-auta bilo je 16:11 za goste koji su potom poveli sa nedostižnih 21:14. Do kraja, serijom 4:1, Niš je uspeo da osvoji deonicu.

U četvrtom je Inđija imala prednost, držala je do finiša, vodila i sa 21:18. Ali, kod rezultata 24:24 Niš je smogao snage da veže dva važna poena i osvoji i četvrti set (26:24) za skoro pola sata igre (29 minuta).

I u petom setu se vodila velika borba, Inđija je povela sa 8:3, ali to nije obeshrabrilo Nišlije. Gosti su se polako primicali, da bi izjednačili na 13:13.

Sledeći poen osvojila je Inđija koja nije uspela da iskoristi i prvu meč-loptu. Niš je izjednačio, poveo i osvojio set i meč prvom prilikom koja mu se ukazala (16:14)..

U narednom kolu Niš dočekuje Novi Pazar.

INĐIJA - NIŠ 2:3 (25:19, 25:17, 15:25, 24:26, 14:16)

Sudije: Igor Miljković i Zoran Radovanović

INĐIJA: Aleksandar Grković 7 poena, Ismar Elezović 2, Tomo Micić 13, Ljubiša Janjić 20, Uglješa Pešut 14, Luka Lalić 10, Marko Čolović (libero), Nemanja Sretenović, Uroš Grković, Milan Andrić, Slobodan Ćaćić (libero).

NIŠ: Strahinja Kuburović, Ivan Perović 21 (1 as), Milan Mijalković 12 (3 asa, 1 blok-poen), Predrag Pržić 21 (1 as), Nemanja Opačić 9 (3 blok-poena), Milan Stojković 11 (5 blok-poena, 1 as), Milan Kostadinović (libero), Aleksandar Pejčić 1 (1 as), Aleksandar Ilić, Dušan Jović, Milan Stamenković, Nikola Ždraljević (libero).