26.04.2007 srbijasport.net

Vojvodina povela u seriji finala playoff-a
U trećoj utakmici finala playoff-a za prvu titulu Prvaka Srbije odbojkaša Vojvodina je savladala Ribnicu rezultatom 3:2 u setovima (26:24,25:14,24:26,22:25,15:11) i tako povela u finalnoj seriji playoff-a sa 2:1 u pobedama.

Krenuli su kraljevčani furiozno u prvom setu, i poveli sa rekordnih 17:10. Imali su priliku da prvi set reše u svoju korist ali su je propustili pa je Vojvodina dobila ovaj set na razliku (26:24). U drugom setu mnogo bolja igra Vojvodine što govori i rezultat od 25:14.
Uspeli su kraljevčani u trećem i četvrtom setu da se vrate u utakmicu i izjednače rezultat po setovima na 2:2. U tom periodu Vojvodina je čak imala i jednu meč loptu. Istrošeni velikim zalaganjem u prethodna dva seta u taj breku kraljevački „musketari“ nisu uspeli da pariraju „lalama“ i gube taj brek sa 15:11.

Ovakvom igrom Ribnica je pokazala da može da se nosi sa trofejnom Vojvodinom i da nije nezasluženo učesnik finala playoff-a.

Sledeća utakmica koja možda odlučuje pobednika finalne serije i šampiona države igra se u nedelju 29. aprila takođe u Novom Sadu. U slučaju pobede Vojvodine to bi bila njihova 13. titula dok bi se u slučaju pobede Ribnice igrala majstorica četiri dana kasnije u Kraljevu, pošto Ribnica ima prednost domaćeg terena u odnosu na Vojvodinu.