07.04.2007 G. Mihajlov

Jalova pobeda Tamiša
Košarkaši Tamiš-Petrohemije pobedili su večeras u svojoj poslednjoj prvenstvenoj utakmici Prve B lige ekipu Vizure Ušća iz Beograda sa 78:74, po četvrtinama: 14:26, 25:15, 18:14 i 21:19 i tako prvenstvo završili kao trećeplasirana ekipa na tabeli sa 44 boda.

Pred prepunim tribinama pančevačke Hale sportova odigrana je utakmica 25.kola Prve B lige gde je viđema odlična košarkaška predstava. Igralo se borbeno, za svaku loptu ... Gosti su od početka utakmice stekli nekoliko poena prednosti i to čuvali do kraja prvog poluvremena 39:41. U nastavku susreta Tamiš je zaigrao nešto bolje i posle nekoliko minuta treće četvrtine prešao u vođstvo. U jednom trenutku poslednjeg perioda igre domaća ekipa vodila je sa 10 poena prednosti, koji su se na žalost Pančevaca brzo istopili. Obe ekipe pravile su dosta grešaka – igrale gotovo podjednako, a pobedila je ona ekipa koja je najmanje grešila. Najefikasniji na utakmici bio je Saša Crnobrnja (Tamiš) sa 21 poenom.

KK „Tamiš-Petrohemija“: Miodrag Dinić 14, Miloš Stepanov 4, Davor Peraj 11, Bojan Jovičić 11, Goran Ignjatović 6, Saša Crnobrnja 21, Petar Ivanić 2 i Miroslav Radić 9 poena.
KK „Vizura: Stefan Sinovec 8, Žarko Karić 16, Dejan Burić 6, Marjan Spalević 2, Milan Preković 17, Aleksandar Glintić 7 i Miloš Đalović 18 poena.

Ova pobeda Tamiša nije poremetila trenutni raspored na tabeli. Radnički Invest i Vizura putuju u viši rang takmičenja, dok će košarkaši Tamiš-Petrohemije morati na popravni ispit, a polaganje da čekaju naredne sezone u istom rangu takmičenja.