01.04.2007 Bojan Anđelković

Ribnica napravila brejk u Kragujevcu
U drugom susretu polufinalne serije između Radničkog i Ribnice, iznenađenje i prva pobeda Ribnice posle 5 uzastopnih poraza. Ribnica je pobedila rezultatom 3:1 (19:25, 25:19, 21:25, 24:26). Posle mnogo bolje i borbenije igre, Ribnica je uspela da se revanšira Kragujevčanima i da ostvari prvu pobedu u polufinalnoj seriji. Prva tri seta donose nezanimljivu borbu gde se pobednik znao još na drugom tehničkom tajmautu. Ali četvrti set donosi uzbuđenje kakvo samo odbojka može da stvori. Čak ni vođstvo od 18:12 nije bilo dovoljno odbojkašima Radničkog da izbore peti set. Igrači Ribnice su igrali kao u transu i uspeli su da pobede velikog rivala. Najbolji u ekipi Radničkog je bio Nikola Georgijev dok je kod Ribnice najbolji bio Radovan Gavrilović. Sledeća utakmica se igra u četvrtak 05.aprila, u Hali Sportova u Kraljevu sa početkom od 19 časova. Ukupan skor je 1:1.Igra se do tri pobede. Prva postava Radničkog: Simjonović, Kovač, Marinković, Ristović, Mijalković, Čedić i libero Gavrilović su se suprostavili Ribnici koja je igrala u sastavu Ilić, Aleksić, Radević, Todorović, Gavrilović, Popadić i libero Jović.