Niški odbojkaši bez poraza u Prvoj ligi

U sedmom kolu Prve lige Srbije odbojkaši Niša savladali su Bukovicu u Ivanjici rezultatom 3:0 (25:21, 25:21, 25:19) i tako nastavili pobednički niz. Nišlije se ne šale u drugom rangu tamičenja! Sedmim trijumfom u sezoni OK Niš je zadržao lidersku poziciju pred osminu finala Kupa Srbije u kom dočekuje Vojvodinu. Ta utakmica na programu je u sredu, 26. novembra od 18 sati u sali Osnovne škole "Mika Antić" u Durlanu. Odbojkaši Niša u drugom setu gubili su i 12:8 i 18:16, ali su uspeli da preokrenu.

Peđa Pržić, kapiten Nišlija; foto: Vanja Keser

U trećem setu gosti iz Niša su imali prednost sve vreme i na kraju slavili sa 3:0. Drago mi je što smo uknjižili nova tri boda sa gostovanja. Igra nije bila na zadovoljavajućem nivou, ali se nadam da smo sačuvali snagu za Kup. Idemo sa mnogo optimizma u nastavak sezone - istakao je posle meča Saša Stefanović, trener Nišlija. Niš posle 7 kola ima 20 bodova i set-razliku 21:3. U narednom kolu dočekuje Spartak.

BUKOVICA - NIŠ 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)

BUKOVICA: Milićević, Maksimović, Kilibarda, Borovićanin, Mojsilović, Ristić, Petrović, Glavinić, Radović, Savićević, Spasović (libero), Nešovanović (libero).

NIŠ: Rakić, Pejčić, Tošić, Stojković, Pržić, Mijalković, Opačić, Nečevski, Ilić, Jović, Kostadinović (libero), Ždraljević (libero).

VA 014 3 : 2 Jedinstvo
Klek Srbijašume 3 : 0 Borac
Kosovska Mitrovica 3 : 1 Železničar
Novi Sad 3 : 1 VGSK
Bukovica Putevi 0 : 3 Niš