30.03.2007 Bojan Anđelković

Radnički - Ribnica 3:1
U prvom susretu polufinalne serije između Radničkog i Ribnice, sasvim zaslužena pobeda domaćina pred samo 1.000 gledalaca u Hali Jezero.
Prva dva seta kao preslikana, do drugog time-outa izjadnečena borba sa malim vođstvom gostiju. Međutim, završnica oba seta je pripala iskusnijim Kragujevčanima koji su sa dobrim servisima ostvarili laganu prednost. Ta prednost ih je opustila u trećem setu i borbeni Kraljevčani predvođeni temperamentnim Todorovićem sasvim zasluženo dobijaju treći set.
U četvrtom setu sigurna igra domaćina, sa puno blokova i winer-servisa donela je i 7 meč lopti, gde je tek četvrta iskorišćena.

Inače jedan od najboljih igrača Radničkog, Aleksandar Gigović je sredinom prvog seta doživeo tešku povredu desog zgloba i verovatno je završio sezonu. Bez obzira na taj peh, Radnički je uz pomoć iskusnog Marinkovića ipak stigao da 1:0 u seriji.
Najbolji u ekipi Radničkog je bio Slobodan Boba Kovač dok je kod Ribnice briljirao Todorović, ali moramo da napomenemo i lošu igru korektora Gavrilovića.

Prva postava Radničkog Simjonović, Kovač, Gigović, Ristović, Mijalković, Čedić i libero Gavrilović su se suprostavili Ribnici koja je igrala u sastavu Ilić, Aleksić, Radević, Todorović, Gavrilović, Popadić i libero Jović.

Sledeća utakmica se igra već u nedelju 01.aprila, takođe u Hali Jezero u Kragujevcu sa početkom od 18 časova.