POL: Sloboda igrala za publiku

Posle lošijeg starta sezone, fudbaleri Slobode počeli su da igraju kako se od njih i očekivalo. Očigledno je da iz utakmice u utakmicu podižu formu, a kao dokaz su tri pobede i jedan nerešen ishod u poslednja četiri kola, jedino su remizirali sa liderom na tabeli u Smederevu. U okviru 8. kola Podunavske okružne lige, Lipljani su dočekali ekipu Udarnika iz Lozovika. Domaćin je od samog starta krenuo ofanzivno. Nekoliko puta "zamirisalo" je na šansu za gol, ali nedostajao je precizniji završni pas. Ubrzo su se napadi isplatili golovima kapitena, možda i najboljeg pojedinca utakmice, Dragana Pajića u 17. i 20. minutu dosli do kapitalne prednosti. Do kraja prvog poluvremena Sloboda je kontrolisala utakmicu, i sa golom mladog Markovića u 42. minutu potvrdila dobru formu i efikasnost.
U drugom delu utakmice domaćini su počeli da igraju opuštenije za mnogobrjnu publiku, što im se vratilo golom Martinovića (3:1). Nakon postignutog gola gosti pokušavaju na sve načine da postignu još jedan pogodak, ali zahvaljujući golmanu Milovanoviću i čvrstoj odbrani, predvodjena iskusnim Pirivatrićem, rezultat je ostao ne promenjen sve do 83. minuta kada je Spasić Milan iz slobodnog udarca sa 25 metara nadmudrio gostujućeg golmana za konačnih 4:1. Sloboda je zasluženo slavila i željno očekuje naredni susret sa ekipom Mladog borca sa željom da pokaze svoj kvalitet uz nadu da će sudjenje biti  dobro.
Na predhodna dva gostovanja u Velikom Orašju delioci pravde nisu bili na visini zadatka. Slučajno ili namerno, to nek ostane na njima. Sloboda igra fudbal!!!

Stadion: FK Sloboda - Lipe. Gledalaca: 300. Sudija: Jelić Filip (S.Palanka).

Sloboda: Milan Milovanović, Milan Spasić, Bojan Marinković, Aleksandar Stanisavljević, Sasa Pirivatrić, Zoran Jovanović, Ivan Jakovljević, Nenad Ranković, Dragan Pajić (c), Vladan Djordjević, Dragan Marković. Rezervni igrači: Saša Gajić (84. min), Marko Čairović (70. min), Lazar Mitić (62. min).
Udarnik: Djordjević, Rajić, Jović, Ivanović, Tufigdžić, Randelivić, Janković, Martinović, Šajković, Mašić, Milić, Šajković, Dević.

Šumadija 1 : 0 Omladinac
Sloga 0 : 1 Lunjevac
Železničar (K) 3 : 1 Cerovac
Drugovac 0 : 0 Napredak
Jedinstvo 2 : 3 Mladi radnik