Kamiondžije novi lider Zone Drina

Lepo vreme, dobra igra pribojskih fudbalera i ubedljiva pobeda nad Lajkovčanima kojom su zaseli na vrh tabele Zone Drina, u potpunosti je zadovoljila nekoliko stotina gledalaca na Gradskom stadionu u Priboju, FK FAP – FK Zadrugar 3-0 (2-0).

Posle uvodnog odmeravanja snaga na sredini terena, Kamiondžije su krenule da pritiskaju goste što se veoma brzo isplatilo. U 20. minutu Nikačević je srušen u kaznenom prostoru, dosuđen je jedanaesterac, a siguran sa bele tačke je bio Goločevac. Nisu Kamiondžije stale posle vođstva, naprotiv, još ofazivnije su krenuli ka golu Lajkovčana. Čočević je u 26. minutu pogodio stativu, B. Šalipur u 30. posle kornera šutira glavom za malo preko prečke, da bi Bukvić u 33. minutu na pas Stankovića udvostručio prednost 2-0, i tim rezultaom se otišlo na poluvreme. U nastavku je bila slična situacija na terenu. Domaćin je napadao, stvarao šanse, dok gosti za 90 minuta nisu imali nijedan šut na gol golmana Pijevca. Nekoliko puta je u toku utakmice brzonogi Nikačević uspevao da izmakne odbrani gostiju ali bez konkretne završnice, da bi konačno u 75. minutu nakon greške poslednje linije Lajkovčana uspeo da postigne pogodak za, ispostaviće se konačnih, 3-0. Sa nova tri boda Kamiondžije su novi lider Zone Drina sa ukupno 15 bodova iz prethodnih 8 kola, a narednog vikenda ih očekuje gostovanje u Šapcu, poslednjeplasiranoj ekipi Borca.

Omladinci FK FAP su u nedelju u 9. kolu omladinske lige Morava na gostovanju u Kraljevu ekipi Metalca poraženi sa 2-1, dok su pioniri ovog vikenda bili slobodni jer su svoj meč 9. kola Moravičko Zlatiborske lige već odigrali sa Javor Matisom u Ivanjici, bilo je 0-0. U gradskom derbiju lige OFS Priboj, pred više od 200 gledalaca, petlići FK 033 su savladali vršnjake iz FK FAP rezultatom 2-0.