PLS: Moravac Orion - Sloga (K) 2:0

Zaslužena pobeda Moravac ORIONA u duelu sa Slogom iz Kraljeva u utakmici 7. kola Prve lige Srbije. Odlično su domaći fudbaleri otvorili meč, krenuli od prvog minuta u napade i jasno stavili do znanja gostima iz Kraljeva da u Mrštanu ne mogu da se nadaju pozitivnom rezultatu. Već u 6. minutu prva prilika na utakmici za Miloša Stankovića, ali je lopta završila pored gola. Sličan scenario vidjen je i u 11. minutu, ali je još jednom udarac Stankovića završio tik pored stative.

Da je treća i sreća potvrdjeno je u 22. minutu. Ponovo je po desnoj strani sjajno prošao Miloš Stanković, kao tane uleteo u šesnaesterc Kraljevčana i sa 12-13 metara preciznim udarcem gadjao i pogodio suprotan, donji desi ugao gola Sloge.

U 30 minutu nova brza akcija dmaćina po desnoj strani, Miloš Stanković je uleteo u šesnaestercac, video i idealno uposlio Nigerijca Emeku koji je sa 5-6 metara preciznim udarcem smestio loptu u mrežu Kraljevčana. Šteta što je zbog povrede Miloš Stanković morao van igre već u 37. minutu jer je predstavljao nerešivu enigmu za odbranu Sloge.

U drugom poluvremenu nešto drugačija slika na terenu. Gosti su se "otvorili" na početku drugog dela igre, ali pravih prilika za gol nije bilo. Domaći igrači su se brzo oslobodili pritiska pa se igralo uglavnom na sredini terena, gde se vodila žestoka borba za svaku loptu, za svaki pedalj terena. U završnici odlična prilika za Slogu. U 85. minutu posle centaršuta sa leve strane, Radović je sam, sa 7-8 metara uputio udarac glavom, ali je čuvar mreže Moravac ORIONA Milan Mitrović sjajnom intervencijom uspeo da sačuva svoju mrežu. Do kraja utakmice nije bilo prilika za gol, domaćin je kontrolisao situaciju na tarenu i na kraju proslavio prvu pobedu u Prvoj ligi Srbije pred svojim navijačima.

MORAVAC ORION - SLOGA (K) 2:0

Strelci: 1:0 M. Stanković u 22., 2:0 Emeka u 30. - Mrštane, stadion Orion, gledalaca 800, sudija: Novak Simović (Lovćenac) 7, pomoćnici: Bojan Banović (Beograd) i Miljan Mišić (Zrenjanin). Žuti kartoni: Rajković (Moravac ORION), Segun, Vujović (Sloga).Igrač; utakmice Tihomir Kostadinov (Moravac ORION).

MORAVAC ORION: Mitrović 7,5, D. Stanković 7,5 (od 58. min. Ilić 7,5), Marković 7,5, Radenović 7,5, Rajković 8, M. Stanković 8,5 (od 37. min. Cvetković 7,5), Vukosavljević 8, Emeka 8, Stefanović 7,5, Kostadinov 8,5 (od 76. min. N. Nikolić -).

SLOGA: Božović 7, Milojević 6,5 (od Nobković 7), Milenković 6 (od 32. min. Andrić), Babić 6,5, Vasiljević 7, Segun 7, Vujović 7 (od 61. min. Betolingar 6,5), Radović 7, Simić 7, Antonijević 7, Cvetković 7.

Mačva 0 : 1 Radnik
Javor Matis 3 : 2 Sindjelić
Bačka (BP) 3 : 1 Jedinstvo Putevi
Inđija 2 : 1 Proleter
Metalac (GM) 2 : 0 Sloga (PM)
Kolubara 2 : 1 Bežanija