PFL Sombor : Bukovčani do bodova sa rezervnim timom Omladinac : Rusin 3:1

Prvenstveni susret na Bukovcu počeo je minutom ćutanja i odavanjem pošte , juče sahranjenom bivšem fudbaleru Omladinca, Peđi Vlaisavljeviću (1977), koji se utopio u Velikom Bačlom kanalu pored Sombora. Lep i sunčan dan i dobro pripremljen teren iskoristili su rezervisti Omladinca  i savladali  Rusin iz Ruskog Krstura rezultatom 3;1 u utakmici koja je rešena u poslednjih dvadeset minuta. Bio je to meč u kome su gosti držali povoljan rezultat, čak su i pet minuta bili u vođstvu, ali nisu do kraja uspeli sprečiti atake rezervnih igrača Omladinca da dođu do gola i savladaju golmana Oroza. Smeo potez i eksperiment je uradio trener domaćih, Slaviša Mijatović , kada je izveo tim u kojem je bilo osam rezervnih igrača, koji nemaju minutažu u dosadašnjem delu prvenstva. On je odmarao nekoliko prvotimaca, dvojica su odrađivala crvene kartone ( Njegomir i D. Cvijetić) ,a bilo je i povređenih iz predhodnih utakmica. Taj okrnjeni sastav je u prvom poluvremenu imao nekoliko zrelih prilika (Pavin, Bandobranski i Trkulja), a D. Jovanović je iz slobodnog udarca pogodio prečku u finišu prvoga dela.Na odmor se otišlo bez postignutih golova, a nastavak utakmice je protekao u sličnoj igri iz prvih 45 minuta. Kada je gost video da može da se nosi sa domaćinima, i da ne mora samo čuvati svoj gol, krenuli su ka mreži Molnara i u 66 minutu im je uspelo da iz jedne kontre dođu do vođstva. Tuš na igralištu Omladinca desio se kada je opasni centarfor gostiju Bukejlović primio jednu loptu , poneo je nekoliko metara i uputio udrac u desni ugao Molnara, što ovaj nije mogao da spreči ,i bilo je 0:1.Pet minuta kasnije, igrač sa klupe, Filip Cvijetić je poravnao na 1:1,a samo tri minuta posle , golom Dalibora Jovanovića, Omladinac dolazi do gola prednosti. Tačku na "I" stavio je Milan Petreš sa bele tačke, kada je , posle prekršaja nad Dmitrovićwem , sudija Vasiljević pokazao na penal.-Do kraja utakmice nije bilo ništa značajnije na terenu,a pobeda domaćina i nova tri boda , učvrstila su tim sa Bukovca u samom vrhu tabele Lige Područja. Utakmica je bila korektna i fer, a suđenje je proteklo bez većih primedbi i jedne i druge ekipe.

Područna Liga Sombor : OMLADINAC -RUSIN 3:1  (0:9)

Bukovac, 7. septembar 2014 godine . Igralište Omladinca. Gledalaca 100. Sudija Vasiljević (Odžaci) pomoćnici Perišić (Srpski Miletić ) i Mitrović (Odžaci), Delegat : Paripović (Sombor) Strelci Cvijetić u 71, D. Jovanović u 74 i Petreš u 84 (iz Penala) za Omladinac. , a Bukejlović u 66 za Rusin. Žuti kartoni : Petreš, Pavin i Đurđev za Omladinac, a Rnčar (Rusin). Crveni kartona nije bilo.

OMLADINAC : Molnar, M. Mijić,V. Jovanović( Đurđev), Dmitrović,Vukelić,Petreš,Trkulja,Pavin,D. Jovanović, Bandobranski (Cvijetić) Mijatović (Maričić)

RUSIN:Ž. Oroz, Čapko,Kološnjai, Šarac (Kolbas), Hardi, Pavlović (Čizmar), B. Oroz, Kukolj, Bukejlović, Branković i Rančar.

Fudbaleri domaće ekipe Omladinac-Bukovac

Gužva pred golom Rusina

Šut D. Jovanovića iz slobodnog udarca zajednički su zaustavili prečka i golman Željko Oroz