Ženski fudbal - kup: sjajna igra u Nišu

Kao što smo i očekivali, bila je to sjajna predstava vrhunskog ženskog fudbala Srbije. Ambicozne gošće i njihov trener Darko Stojanović, nisu bez pokrića gajile pobedničke ambicije. LASK se silovito suprostavio šampionkama, a da je bilo više prisebnosti na samom početku utakmice, gošće su preko Mijatovićeve mogle i da povedu. Iznenadio je i Mašinac odličnom igrom na svim delovima terena, borbom i čvrstinom, pre svega. Niko nikoga nije respektovao. Bila je to najlepša utakmica ovog proleća na Delijskom visu. Šansi je bilo od samog početka utakmice, naročito pre golom LASK-a, ali su Kristina Krstić, Jovana Sretenović i Milena Cvetković bile neprecizne. U 41. minutu, u silovitom naletu Nišlijki, odigrana je jedna od najlepših akcija na utakmici, a Kristina Krstić je iskosa sa leve strane precizno gadjala u gornj levi ugao i pogodila za 1:0 I veliku radost domaćih igračica.
U nastavku, Mašinac je pokazao više od igre, samleo je tempom gošće i rezultat od 3:0 je u finišu susreta mogao biti i ubedljiviji. Slobodno se može reći da je tempo u pojedinim trenucima dosezao do visina najvećih evropskih mečeva.