Sloboda bolja od lidera
Rossoneri su naneli prvi poraz lideru iz Milanovca. U 11. minutu, Milovanović je šutirao, čuvar mreže gostiju kratko odbio loptu, a najbolji pojedinac na utakmici Arsić našao se na pravom mestu, i doneo vodjstvo Slobodi. Prvo poluvreme je završeno tim rezultom, iako je Sloboda mogla i da duplira vodjstvo, pošto je Milovanović propustuio idealnu šansu u 40. minutu. Slična slika i u drugom delu utakmice. Sloboda je bolji rival, i u 64. minutu stiže do 2:0, nakon jedanaesterca koga je realizovao Petrović. Počasni gol Metalac je postigao u 89. minutu. Ovu veoma kvalitetnu utakmicu pratilo je preko 1000 gledalaca, a za Slobodu su nastupili: Sokić, M. Živković, Džunić, Djurić, Ostojić, Ristanović, Petrović, Arsić, B. Živković, Savić i Milovanović, a šansu su u finišu meča dobili i debitanti Djolović i Luinović.