PFL Sombor: Rapajić iz slobodnjaka rešio dilemu u komšijskom derbiju Omladinac -OFK MLadost 0:1

Komšijski derbi, između Omladinca sa Bukovca i OFK Mladosti iz Apatina, igran u okviru 26 kola prvenstva Područne lige ,nije u potpunosti zadovoljio malobrojnu publiku , koja je došla na igralište na Bukovcu da prati ovu utakmicu. Više se očekivalo od ove dve ekipe , a ono prikazano nije na nivou koje ova dva kluba uživaju u Somborskoj Ligi. Istini za volju , domaćin je danas nastupio bez nekolicine svojih standardnih igrača ( Bojić, Cvijetić, Đurđev, Trkulja) i trener Mijatović nije mogao, favorizovanim apatincima suprostaviti najjaču postavu.

Utakmica je počela minutom ćutanja i odavanjem pošte nastradalim žrtvama u poplavanma koje su zadesile našu zemlju u proteklih desetak dana. Tvrd je bio početak meča u kojem je gost bio agilniji i češće opsedao kapiju Molnara, ali ne baš u akcijama koje domaćini nisu mogli sprečiti i onemogućiti strelce iz gostujuće ekipe da učine nešto više.Igranjem od noge do noge i prenosom lopte sa jedne na drugu stranu terena, fudbaleri OFK Mladosti ,diktirali su tempo u prvom poluvremenu, a gol koji su postigli , pao je iz prekida igre u 32 minutu utakmice. Slobodnjak sa 18 metara je dobro izveo Rapajić i iskoristio slabo postavljen, i brojčano mali živi zid domaćina, i preciznim,a ne tako snažnim, udarcem primorao Molnara da vadi loptu iz mreže.Do odlaska na odmor, ništa se značajnije nije događalo u dva šesnaesterca,a igra na sredini terena, nije mnogo koristila ni jednima ni drugima.

Drugo poluvreme je proteklo u sličnoj igri,a miroljubivi akteri iz prvoga dela, nisu ličili na sebe u drugih 45 minuta susreta. Igralo se dosta grublje, bilo je faulova i sa jedne i sa druge strane, pa je posla bilo i za sudije, koje su dobro vodile ovu utakmicu,a „nestašni“ učesnici su za svoje poteze zaradili javne opomene.Poslednjih desetak minuta susreta gost je grčevito branio svoje zasluženo vođstvo iz 32 minuta,a najzreliju priliku za izjednačenje imao je bek domaćih, Davor Beretić u 85 minuti , kada je sa desetak metara, potpuno neometan poslao loptu ka praznom golu, koja je pogodila spoljni deo stative gola Rašete.

OMLADINAC-OFK MLADOST 0:1 (0:1)

Igralište Omladinca. Gledalaca 60. Sudija: Čičić pomoćnici Krstić i Boškić, delegat Novaković. Strelac Rapajić u 32. Minuti. Žuti kartoni : M. Mijić, Ni. Mijić, Dal. Doritić, i Dej. Dorotić (Omladinac), a Atanacković i Radaković (OFK Mladost) Crveni kartona nije bilo.

OMLADINAC: Molnar ,Dal. Dorotić, Bečanović, Maričić,Todorović, Ni. Mijić, Dej. Dorotić, Mi. Mijić(Dmitrović),Nem. Mijić i Mijatović(Lekaj)

OFK MLADOST : Rašeta, Radaković,Atanacković,Čomić, Knežević,Stamenić, Bursać, Ninković(Medić), Rađenocvić,Uzelac(Vujin) i Rapajić.