Kadeti: Prvi poraz Šampiona

Kadeti KK ŠAMPION iz Užica doživeli su prvi poraz u kvalifikacijama za kvalitetnu ligu zapadne Srbije. I ovog puta KK ŠAMPION nije nastupio kompletan, jer jedan od najboljih igrača Stefan Novaković nije nastupio zbog bolesti. Srećniji, ali ne i bolji tim OKK UŽICE danas je slavio rezultatom 77:75. U sjajnoj košarkaškoj predstavi pobednik je rešen u uzbudljivoj završnici.
Počećemo od kraja. Pri rezultatu 77:74 na 5 sekundi do kraja na liniju slobodnoh bacanja stao je danas sjajni Mirko Petković i pogodio samo jedno slobodno bacanje i smanjio na 77:75. Odmah posle toga sjajnom odbranom Petković je osvojio loptu i imao priliku da svojoj ekipi donese produžetak, ali ovog puta nije bio uspešan.

Svih 40 minuta vodila se žestoka borba i nijedna ekipa nije imala više od 10 poena prednosti. Posle malo boljeg početka domaćina (6:0) kadeti Šampiona su brzo konsolidovali redove i preokrenuli rezultat (14:18). Do kraja prvog poluvremena viđena je izjednačena borba što pokazuje i rezultat 32:31. U nastavku ista priča i igralo se koš za koš. Domaćin na kraju 3.četvrtine stiže do malo opipljivije prednosti 58:51, ali kadeti ŠAMPIONA i nisu pomislili na predaju. U 36. minutu OKK UŽICE ima prednost od 73:66, ali užički crveno beli uzvraćaju i stižu do 73:72 i na 50 sekundi do kraja imaju napad. Do tada najbolji pojedinac na terenu PAVLE PAVLOVIĆ pravi grešku i kadeti OKK UŽICE povećavaju vođstvo na 77:74. Završetak meča je već opisan.
U pobedničkoj ekipi bolji od ostalih bili su Šijaković i Kutlešić,  a u redovima Šampiona odlični su bili pored pomenutih Pavlovića i Petkovića, i Perić, Vasilić i Nedić.

OKK UŽICE-KK ŠAMPION 77:75 (18:18,14:13,26:20,19:24)
OKK UŽICE: Lazić 3, Vasiljević 17, Kuzeljević, Diković 14, Gavrilović, Cucić 8, Kutlešić 9, Šijaković 20, Nikolić, Đuričić, Jezdimirović, Kovačević 6.
KK ŠAMPION: Vasilić 11, Despić4, Popović L., Pavlović 26, Đopalović 2, Popović D., Kneževic 6, Nedić 9, Petković 12, Antonijević, Perić 5.

Juniori KK ŠAMPION doživeli su težak poraz od vodeće ekipe, Sloge iz Požege rezultatom 88:45. Meč je rešen u 7.minutu pri rezultatu 11:6 za Šampion, kada se povredio najbolji igrač Žarko Savić. Tada je usledila serija požežana od 19:4 na koju juniori KK ŠAMPION nisu imali odgovor.