17.11.2013 Dragan Ilić

Radnički bolji od Ribnice, Budućnost pokradena u Sevojnu

Valjevski Radnički je u komšijskom derbiju savladao Ribnicu (2:0) a Budućnost uskraćena za dva boda voljom sudije Miroslava Matića iz Loznice u Sevojnu (1:1).

U nedostatku fudbalskih uzbuđenja u većem delu komšijskog nadmetanja na Petom Puku u centar pažnje je dospeo tv prenos iz Sevojna, sa novim dokazima o neregularnosti takmičenja u zoni Drina, ovoga puta rezultat je skrojio Lozničanin Miroslav Matić. Fudbalsko Valjevo je videlo kako su Sevojničani golom iz nepostojećeg penala ostali neporaženi, da Budućnost slučajno ne bi makar jednu noć bila lider zone. Na Petom Puku nije bilo sudijske lakrdije kao u Sevojnu, a Radnički je pobedom stigao do 20 bodova i petog mesta. Ribnica bez Viće- Simovića i Brke –Miljkovića i tek sa po nekim raspoloženim igračem je pokazala zube pred kraj meča, posle efeketnih golova domaćina, Koste Rakića iz slobodnjaka u 49. i novog pogotka neumoljivog Jovana Miloševića, ovoga puta na asistenciju Nikole Tajdića. Zbog nedusuđenog penala u 89. minutu i protesta isključen je Zoran Novaković trener Mioničana.

RADNIČKI – RIBNICA 2:0 (0:0)

Stadion SRC Peti Puk. Gledalaca: 200. Sudija:Vladimir Blagojević(Ub)7 Strelci: Rakić u 49. Milošević u 57. minutu. Žuti kartoni: Jevtić, Tajdić, Živanović(Radnički), Popović(Ribnica)Crveni karton Novaković (trener Ribnice ) u 89.minutu. Igrač utakmice: Milošević ( Radnički)

RADNIČKI: Mitrović -, Gošić 7(Andrić 7) Aleksić 6, Jevtić 7, Živanović 7, Tajdić 7, B. Đurić 6 (Ninić) S.Marković 6, Merdović 6(Rakić 7) Milošević 7, M.Marković 6,5

RIBNICA: Petrović 7, Tekić 6, Živanović 6 (S.Kovačević 6), Popović (Tešić 6,5) Radovanović 6,5 ,Simanić 6, Šumarčević 7, Dragićević 6,Ćosić 6(Gavrilović) Stjelja 6,5 Starčević 6.