PLS: Borac - Sloga (K) 2:0
Fudbaleri Borca su u sjajnom ambijentu pred blizu dve hiljade gledalaca savladali Kraljevačku Slogu sa 2:0. Novi šef stručnog štaba Bogić Bogićević je debitovao pobedom, a na sjajan način je dočekan od čačanskih ljubitelja fudbala.

IMG_2550

U prvom poluvremenu dosta tvrda takmičarska utakmica sa samo dve izuzetno zanimljive situacije na terenu. U 3.minutu Zoćević je bio u dobroj poziciji, šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali se lopta od leve stative Šejićevog gola odbila u polje. Jedinu pravu priliku Kraljevčani ne koriste u 21. minutu. Antonijević centrira sa desne strane, Stanković šutira glavom sa samo pet metara, a Petrić maestralnom intervencijom spašava gol.

IMG_2551
Nastavak utakmice je doneo dosta više fudbalskog sadržaja. Najava vođstva Borca je viđena u 48.minutu, kada Đoković nije bio precizan nakon centaršuta Stefana Živkovića.

U 52.minutu velika radost na stadionu kraj Morave. Nakon centaršuta sa leve strane, stvorila se velika gužva u šesnaestercu gostiju. Najprisebniji je štoper Đoković, koji lepim udarcem nogom sa nekih desetak metara matira Šejića za 1:0.

Nastavljaju izabranici Bogića Bogićevića sa atacima. Publiku je na noge digao Nikolić u 66.minutu. Sjajno je šutirao nakon kornera, lopta je već viđena u golu, a Gobeljić interveniše na samoj gol liniji. U 68.minutu lepa minijatura Jevtovića, koji nakon dva dobra i uspešna driblinga šutira sa 18 metara tik pored stative. Dva minuta kasnije u dobroj poziciji je Rašković, ali se istakao golman Šejić.

Pitanje pobednika je rešeno u 84.minutu. Rašković je oštro centrirao sa desne strane, Jevtović zahvata loptu glavom sa penaltika, a ona od desne stative odseda u mreži Šejića za konačnih 2:0.

IMG_2554
Publika je ovacijama ispratila sa terena Bogića Bogićevića i njegove izabranike, koji su danas pokazali da se više nego ravnopravno mogu uključiti u borbu za sam vrh tabele.

“Čestitam Borcu na zasluženoj pobedi. Čačani nam jednostavno nisu dali ni promil šanse da možemo stići do pozitivnog ishoda. Bili su bolji i to su materijalizovali zasluženim trijumfom“ - rekao je posle utakmice pomoćni trener Sloge Raša Babić.

“Bila je ovo iz više razloga jako teška utakmica za nas. Igrači su uglavnom ispoštovali dogovor i mislim da smo zasluženo slavili prptiv dosta jakog rivala, koji nije slučajno na drugom mestu. Strpljivo smo gradili pobedu svih 90 minuta. Ovo je veliki stimulans za sve nas pred predstojeća dva kola. Ambijent je bio sjajan i zahvalio bih se čačanskoj publici na dočeku, ali i podršci koju ovaj tim sigurno zaslužuje“ - zadovoljan je bio Bogić Bogićević.

PRVA LIGA SRBIJE 13.kolo: BORAC – SLOGA (K) 2:0 (0:0). Stadion kraj Morave, gledalaca 1800. Glavni sudija Dejan Anđelković(Kruševac), pomoćnici Bojan Jovanović(Niš) i Dejan Najdić(Soko Banja). Strelci: Đoković u 52. i Jevtović u 84.minutu.

Žuti kartoni: Boranijašević, Maslać, Rašković(Borac), Gobeljić, Miletić, Radosavljević, Marušić i Rovčanin(Sloga).

BORAC: Petrić, Boranijašević, S.Živković, Maslać, Đoković (Babić), Jovičić, Šunjevarić, Zoćević (Martinović), Nikoiić (D.Živković), Rašković i Jevtović.

SLOGA: Šejić, Gobeljić, Milovanović, Miletić, Radosavljević, Drašković, Marušić, Antonijević (Ćuković), Anđelković, Rovčanin (Janićijević) i Stanković (Lekanić).