20.08.2013 Dragan Ilić

Valjevski Valis nadmoćno do trona

U finalu fajnal fora Druge lige u južnobanatskoj Beloj Crkvi, vaterpolisti valjevskog Valisa „potopili“ su ekipu beogradskog Taša 18:10(7:1, 5:3,4:4, 2:2) i nadmoćno osvojili tutulu na drugoliogaškoj srpskoj vaterpolo sceni. Treće mesto pripalo je VK Kraljevo boljem od domaćima VK Jezero 11:10(3:0, 1:2, 5:3, 2:5). Finalni okršaj novih prvobeligaša bilo je neizvesno samo u prva dva minuta meča. Rafalom od sedam golova Valjevci od 3. od 7. minuta furioznom igrom razbili iluzuje rivala o eventualnom trijumfu. Demonstracija „sile“ nastavljena je i drugoj četvrtini do rezultata 11:1 kada izabranici trenera Milana Vasiljevića -Čakija konačno prestali da torpeduju mrežu nemoćnog rivala. Posledica opuštenije igre je i nerešen rezultat(6:6) u drugom poluvremenu. Perjanice u pobedničkom timu bili su pored junaka iz polufinala Miroslava Ranđića(postigao tri gola) i čuvara mreže Ivana Radosavljevića (10 odbrana) takođe trostruki strelci Marko Cvetković i Nemanja Ubović. Kod Taša je odskočio petostruki strelac Miloš Filipović, i čuvar mreže Igro Lazić sa 8 odbrana. U okršaju za treće mesto prenervozni domaćini nisu stigli do medalje iako su u nekoliko navrata bili na pragu preokreta. Restović je bio najefikasniji u redovima pobednika sa tri gola, kao i Trkulja i Dragić kod „jezerdžija“ Kapiten Valisa Aleksandar Rakić je je iz ruku predsednika Skupštine VSS Živka Cvetičanina primio pobednički pehar. Medalje i pehare vaterpolistima Taša i Kraljeva uručili su proslavljeni reprezenativac Uroš Marović i prvi čovek Bele Crkve Stanko Petrović. Slavlje Valjevaca i njihovih navijača zaliveno pobedničkim šampanjcem, u godini jibleja dve decenije od od osnivanja kluba začinjeno je i vatrometom u režiji organizatora i domaćina fajnal fora na plivalištu „Bazen“ Gradskog jezera u Beloj Crkvi, ljudi iz VK „Jezero“ ove godiine u slavljeničkom raspoloženju, posle šest decenija delovanja kluba. Valis i Taš od jeseni će igrati u Prvoj B ligi u društvu berogrdskog VK "Singidunum" V.K. "Beograd" V.K. "Zemun" P.V.K. "Bečej" V.K. "TENT" iz Obrenovca, V.K. "Šabac" i V.K. "Partizan -RAJFAJZEN 2".