DLS grupa "Jug": Kraljevo - Jezero 13:11

Kraljevo vrlo retko gubi utakmice na svom bazenu, a posle dve uvodne četvrtine mirisalo je da će vaterpolisti Jezera osvojiti bodove kraj Ibra. Skoro da ništa nije funkcionisalo u igri domaćih, gosti su potpuno zaustavili najveće adute domaćina, dok je na drugoj strani blistao vratar ekipe iz Bele Crkve Mirko Kozarski koji je za 16 minuita igre odbranio bezbroj teških šuteva, kao i dva peterca. Očigledno da su se domaći posle promene strana pogledali u oči i Kraljevo je počelo da igra. Do izražaja je došla bolja fizička pripremljenost pulena Dušana Lukovića, bolje i brže su plivali Kraljevčani,a konačno je otključana i brava gola Kozarskog i već posle treće deonice, zahvaljujući snažnom Bodražiću i preciznom Boloviću domaći su stigli do izjednačenja. U poslednjoj četvrtini raspucao se Pešterić, vratar domaćih Kuveljić se razbranio i uz podršku sa tribina „delfini sa Ibra“ su stigli do nogo trijumfa, obezbedili prvo mesto u grupi i plasman na fajnal for Druge lige.

Rezultat: KRALjEVO – JEZERO (BELA CRKVA) 13 – 11 (1-2, 3-5, 4-1, 5-3). Plivalište gradskog bazena. Gledalaca: 300. Sudije: Jovančević (Vrnjačka Banja) i Stanojević (Jagodina). Igrač više: Kraljevo 8 (5), Jezero 6 (1) Peterci: Kraljevo 2 (0), Jezero 1 (1).

KRALjEVO: Kuveljić, Bošnjak, Pantić, Tankosić 1, Pešterić 3, Bodružić 3, Genčević, Bolović 3, Jevtović 2, Restović 1, Čabrilo, Mijatović, Tošić Trener: D. Luković

JEZERO: Kozarski, Trkulja 2 (1), Selaković, Pejčić, Đurić, Korovljev 2, Dragić 5, Krutil, Talaja, Aleksić 1, Komarek 1, Tucović, Stojanović Trener: A. Šinžar