Mladost (L)
Napredak
Crvena zvezda
Rovovska bitka na "krovu" završena nerešenim rezultatom

"Zmajevi" protiv probuđenih Nišlija, dvoboj koji puno znači za obe ekipe. I počelo je žustro, igrao se 9. minut kada je na obe strane viđena po izgledna prilika za gol. Najpre je Vujanović izbio sam pred gol gostiju, ali mu je Rosić ušao u šut i odbranio, a petnaestak sekundi kasnije Ivelja, iako neometan na 14 metara od gola, šalje nekontrolisan šut preko prečke. U 18. minutu sjajnom odbranom se istakao golman gostiju Rosić, izvadio je loptu iz rašlji posle snažnog šuta Neškovića sa 17-18 metara.

Voždovac posle lepo izgrađene akcije postiže pogodak u 32. minutu. Vujanović je na 14 metara od gola uposlio Mitrovića, ovaj šutira iz prve, na kratko odbijenu loptu od strane golmana Nišlija natrčao je Burmaz i plasirao u praznu mrežu. Gosti se potom oslobađaju pritiska, a u 43. minutu uspevaju čak i da izjednače rezultat, strelac je bio Petrov. Domaći iako bolji takmac nisu uspeli da zadrže prednost u prvom poluvremenu.

Igra se malo agresivnije početkom drugog perioda, lopta je pretežno između dva šesnaesterca, obe ekipe su defanzivno dobro postavljene. Prva pukotina u odbrani gostiju pojavila se u 67. minutu kada je Vujanović na petercu pronašao Burmaza, čiji šut glavom završava kraj stative. Igrao se 79. minut kada je Rosić pokazao kakve reflekse poseduje odbranivši snažan šut Flemingsa iz blizine, Nišlije ljubomorno čuvaju bod u džepu.

Jalova je terenska inicijativa domaćih, do kraja susreta nisu ozbiljnije ugrozili gol gostiju, koji u Niš nose veoma značajan bod. Mogle su Nišlije i do sva tri boda u trećem minutu nadoknade, ali je loptu sa gol linije izbacio Lukić posle šuta Jovanovića iz blizine. Voždovac u subotu od 13 časova gostuje kragujevačkom Radničkom na ¨Čika Dači˝, dok niški Radnički u petak na svom ¨Čairu¨ dočekuje Novi Pazar od 17 časova.

VOŽDOVAC - RADNIČKI (NI) 1:1 (1:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Jeknić Stefan. POM.SUDIJE: Mikalački Ivan i Tomović Bojan. STRELCI: Burmaz 32.min (Voždovac), Petrov 43.min (Radnički Ni). ŽUTI KARTONI: Jočić, Mitrović i Matić (Voždovac), Stajić i Rosić (Radnički Ni).
VOŽDOVAC: Katić, Lukić, Matić, Jočić, Vujanović (Flemings), Mitrović, Zečević (Vaščuk), Đuričić, Đurđević, Burmaz (Teodorović), Nešković (Vilka).
RADNIČKI (NI): Rosić, Jamkam, Petrović, Traore, Ivelja (Stojanović), Frei (Jovanović), Ilić (Mesarović), Vojnović, Vlajković, Stajić (Pejović), Petrov (Cvetković).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Voždovac Radnički (N)