Napredak
Železničar
Radnik
"Zmajevi" nadigrali Novopazarce

Voždovac posle pobede protiv Crvene Zvezde štuca, izgubio je na oba gostovanja, dok je kod kuće uspeo da savlada Mladost Lučane. Na drugoj strani Novi Pazar je silno pojačan pred kraj prelaznog roka, ali je posle tesne pobede nad Kruševljanima na svom terenu, u prethodnom meču u Lučanima doživeo poraz. Dakle, obe ekipe se nalaze u ne baš sjajnoj formi.

Meč je mogao tragično da počne po Voždovac i mladog Matića koji se okliznuo i poklonio loptu hrvatskom internacionalcu u redovima Novog Pazara Čirjaku, na isteku drugog minuta, ovaj je imao sve vreme ovog sveta da se namesti i pošalje loptu u mrežu, međutim sa 6-7 metara pogodio je samo stativu. Voždovac je ubrzo uzvratio igrao se 7. minut, udarac iz ugla izveo je Mitrović, najviši u skoku bio Damjanović, ali je loptu poslao tik iznad prečke. Nakon početnih uzbuđenja naišao je period zatišja i tako je bilo sve do 39. minuta kada je Flemings postigao pogodak za Voždovac, ali je isti poništen posle konsultacija sa VAR sobom, zbog navodnog prekršaja u napadu nad Ananom. Tako je prvo poluvreme završeno najnepopularnijim rezultatom, a da golmani nisu imali potrebe za ijednom iole ozbiljnijom intervencijom.

Prvu dobru akciju u nastavku napravili su Mitrović i Burmaz kod Voždovca u 49. minutu, ali je ovaj potonji bio dosta neprecizan sa nekih 12 metara razdaljine. U 53. minutu nestvaran promašaj Bogdanovskog, našao se sam na dva metra od gola domaćih, ali je šutirao iznad prečke. Na drugoj strani Zečević nije dobro podesio nišanske sprave u 55. minutu, glavom sa 7 metara loptu šalje pola metra od roglja. Voždovcu je u 56. minutu poništen još jedan pogodak, ovaj put strelac Jočić se našao u nedozvoljenoj poziciji, VAR provera je potrajala dobra tri minuta.
Smenjuju se napadi ˝zmajeva˝, Burmaz u 64. minutu ne koristi poklon Anana i sa tri metra iskosa šutira pravo u golmana Mirkovića. Lepo beogradsko veče golom je najzad ukrasio Estonac Vaščuk u 74. minutu, prethodno je sve uradio i sjajno asistirao Vujanović. Samo tri minuta docnije Teodorović ne koristi asistenciju Vujanovića i sa 5 metara šalje loptu pokraj gola Novopazaraca. Teodorović i nekih pola minuta kasnije stvara sam sebi šansu prevarivši svog čuvara, ali šutira pravo u golmana sa desetak metara udaljenosti.

U 81. minutu promašaji domaćih su mogli stići na naplatu samo da je povratnik u naš fudbal Šćepović umesto zaštitne ograde iza gola pogodio mrežu sa 2-3 metra udaljenosti od gola. Voždovac do kraja uspeva da održi minimalnu prednost i savlada veoma dobru ekipu Novog Pazara. Sledećeg vikenda je na programu 11. kolo, Voždovac igra mali beogradski derbi na Banovom brdu sa Čukaričkim, dok je rival Novom Pazaru na ˝Gradskom stadionu˝ novosadska Vojvodina.

VOŽDOVAC - NOVI PAZAR 1:0 (0:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Nikolić Danilo. POM.SUDIJE: Mikalački Ivan i Radić Petar. STRELAC: Vaščuk 74.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Jočić (Voždovac), Anan (Novi Pazar).
VOŽDOVAC: Katić, Damjanović, Matić, Jočić (Medić), Flemings (Vujanović), Mitrović (Vaščuk), Zečević, Đuričić, Đurđević, Burmaz (Teodorović), Nešković (Novevski).
NOVI PAZAR: Mirković, Andrić, Sise, Bogdanovski (Suma), Milojević, Čirjak (Jin-Ho), Golijanin (Šćepović), Ergelaš, Azemović, Anan (Karaklajić), Ljajić.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Voždovac Novi Pazar