Železničar (P)
TSC
Čukarički
Kragujevac

4: Od 16 minuta Danas je igrao na mestu veznog i možemo reći da se fenomenalno snašao. Stiče iskustvo bivši igrač omladinaca Partizana.

4: Vratio se sa maskom na licu posle povrede protiv Voždovca na mesto štopera i danas je bio jedina svetla tačka Radničkog. Iznudio je dosta faulova i bezbroj puteva je intervenisao u zadnjem momentu.

3: Do 16 minuta (povredio se) Nije stigao da se pokaže. Povredio se kapiten Kragujevčana i napustio igru u 16. minutu.

3: Navikli smo na više od visokog veznjaka. Imao je nekoliko dobrih pasova i driblinga, ali nije poboljšao protok lopte između napada i odbrane.

3: Od 46 minuta Imao je nekoliko prodora po desnoj strani. Vraća se posle povrede još od utakmice protiv Zvezde i sigurno će pružati bolje partije.

2: Od 46 minuta Ništa više od Čolovića nije pokazao reprezentativac Gvadalupa.

2: Do 45 minuta Nije se snašao na poziciji krila veznjak. Gluščević koji je ušao u igru pokazao više.

2: Od 65 minuta Bacio je Feđa Dudić sve karte na napad, ali mu se to nije isplatilo. Izveo je beka i ubacio još jednog napadača, ali Vižđi danas ništa nije napravio.

2: Do 65 minuta Žuti karton (42') Ništa danas nije pokazao igrač kola prošlog kola. Nikakvu šansu nije imao danas.

1: Prethodno kolo se našao u timu kola, a danas je odigrao očajno. Obradović ga je izmučio sve dok nije izašao, a ni protiv Bogdanovskog se nije lepo snašao.

Novi Pazar
Novi Pazar

5: Do 62 minuta Dva gola u tri minuta za iskusnog napadača. Imao je još nekoliko prilika za het-trik, ali je i dva gola sasvim dovoljno.

5: Do 83 minuta Sjajna partija bivšeg reprezentativca Srbije. Gol i dve asistencije iskusnog plejmejkera Novog Pazara koji pokazuje svoju klasu na terenima po celoj Srbiji.

5: Nekoliko požrtvovanih klizećih startova visokog Egipćanina su mu omogućile ocenu odličan (5). Sprečio je jednu kontru izuzetno dobrim klizećim nad Čolovićem i sačuvao svoj tim.

4: Do 75 minuta Veoma dobro je povezao defanzivu i ofanzivu mladi vezni igrač. Dobio je 8 od 9 duela u kojima se našao.

4: Dobra partija levog beka na pozajmici iz Bolonje. Imao je veliku ulogu u ofanzivi Novog Pazara, posebno u istrčavanju kontri u poslednjih dvadesetak minuta.

4: Veoma dobro je izgledala zadnja linija Novopazaraca. Imao je nekoliko intervencija desni centarhalf na današnjoj utakmici.

4: Do 61 minuta Prvi gol za Novi Pazar omalenog veznjaka. Vrlo dobra partija uz levu aut liniju.

3: Nikakvog posla nije imao iskusni golman i kapiten plavo-belih. Nikakvu priliku nisu stvorili igrači Radničkog.

4: Do 75 minuta Asistencija za njega kod drugog gola Obradovića. Vrlo dobar kao i ostatak tima.

4: Vrlo dobar, kao i ostatak tima. Trčao je neprestano i u napad i u odbranu. Asistirao je Ljajiću u 82. minutu za konačan rezultat.

3: Od 83 minuta Imao je nekoliko uspešnih driblinga, ali nije imao mnogo vremena da napravi nešto konkretno.

1: Loša partija inače rezernog golmana Radničkog. Gotovo sigurno ne bi dobio priliku da Leković nije povređen.

Pazarci demonstrirali klasu na "Čika Dači"

Seriju sjajnih rezultata u domaćem prvenstvu fudbaleri Radničkog 1923 naglo su prekinuli ubedljivim porazom od ekipe Novog Pazara u utakmici 16. kola Mozzart Bet Superlige – 0:4 (0:2). Šumadinci jednostavno nisu imali pravo rešenje za Ljajića, Sumu, Obradovića, Karaklajića i ostale vedete superligaša sa obala Jošanice i Raške, koji već drugu godinu zaredom sa neverovatnom lakoćom odnosi bodove iz šumadijske prestonice.

Čini se da su dobri rezultati u poslednjih nekoliko prvenstvenih utakmica, praćeni nešto većom medijskom pompom, imali kontraefekat na izabranike trenera Feđe Dudića, koji su danas delovali potpuno bespomoćno i dezorijentisano u duelu sa ove sezone prilično ambicioznom i izuzetno kvalitetnom ekipom Novog Pazara, predvođenom nekadašnjim reprezentativcem Srbije Ademom Ljajićem i bivšom uzdanicom beogradskog Partizana Sejdubom Sumom.

Današnja utakmica protekla je u znaku tužnog jubileja – obeležavanja desetogodišnjice smrti mladog navijača Radničkog 1923 Dušana Todorovića, koji je tog kobnog 23. novembra 2013. godine preminuo od posledica srčanog udara bodreći svoj voljeni tim na utakmici sa Javor Matisom u Ivanjici. U znak sećanja na preminulog Dušana, svi igrači kragujevačkog kluba danas su na teren izašli u majicama sa njegovim likom, odajući na taj način poštu ovom osamnaestogodišnjem momku, koji je zbog tragičnog načina na koji je izgubio život izrastao u simbol navijačke ljubavi i privrženosti jednom klubu.

Trener kragujevačkog superligaša Feđa Dudić je za današnji okršaj sa Pazarcima spremio par taktičkih iznenađenja, pa je tako prvi put od početka sezone na mestu desnog beka zaigrao vihorni Đorđe Jovanović, a posle dužeg vremena u startnu postavu vratio se i Vasilije Đurić, koji je ovoga puta dobio prednost u odnosu na Kilijana Bevisa. Takođe, umesto Stojana Lekovića, koji zbog zdravstvenih problema nije bio u konkurenciji za tim na današnjoj utakmici, mesto među stativama zauzeo je iskusni Filip Pajović, koji nije ni sanjao da će čak četiri puta morati da vadi loptu iz sopstvene mreže.

Počeli su “crveni” dobro i zapretili u 9. minutu preko Đurića, koji je posle odlične asistencije Vidosavljevića šutirao pored gola.

Samo pet minuta kasnije veliki šok za domaće pristalice. Adem Ljajić je iskoristio gungulu koja je nastala nakon duela Sisea i Zorića da uposli Obradovića, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine matira Pajovića. Da stvari budu gore po “crvene”, Zoriću je prilikom pada „iskočio“ lakat po zbog čega je bio primoran da nakon nepunih petnaest minuta igre napusti teren, što se ispostavilo kao veliki hendikep za domaći tim u nastavku susreta.

Nisu Kragujevčani stigli ni da se osveste od početnog šoka, a već je bilo 2:0 za goste. Ponovo je strelac bio Obradović, dok se u ulozi asistenta ovoga puta našao Nikola Karaklajić.

Ovakav početak utakmice u potpunosti je paralisao Šumadince, koji su do kraja prvog poluvremena samo jednom ozbiljnije pripretili gostujućem čuvaru mreže Nikoli Mirkoviću i to preko Ljubiše Pecelja, koji je u 40. minutu solidno tukao sa distance.

Na drugoj strani, omaleni Sejduba Suma je neposredno pred odlazak na pauzu propustio idealnu priliku da dodatno uveća prednost gostujućeg tima. Nekadašnji fudbaler beogradskog Partizana i reprezentativac Gvineje se nakon sjajnog dodavanja Adema Ljajića našao “oči u oči” sa Pajovićem, ali je prebacio čitav gol.

U pauzi između dva poluvremena došlo je do pravog snežnog kijameta, koji je doveo u pitanje nastavak susreta. Srećom, vremenski uslovi su se ubrzo stabilizovali u dovoljnoj meri da utakmica bude nastavljena, doduše po raskvašenom terenu, koji je igračima obe ekipe poprilično otežavao kontrolu lopte u drugih 45 minuta susreta.

Ulaskom u igru mladog Gluščevića i Bevisa, Kragujevčani su dobili na brzini i probojnosti po bokovima, ali nedovoljno da ozbiljnije uzdrmaju prilično čvrstu odbranu Novog Pazara, kojom je danas vrlo dobro komandovao mladi reprezentativac Egipta Omar Fajed.

Ono što je propustio da učini u finišu prvog, Sejduba Suma uradio je sredinom drugog poluvremena, kada je nakon brze kontre i duplog pasa sa Ademom Ljajićem plasirao loptu pored nemoćnog Pajovića.

Imao je par minuta kasnije i sam Ljajić lepu priliku da svoju sjajnu partiju kruniše pogotkom, ali je u želji da lobuje Pajovića pogodio spoljni deo mreže. Više sreće nekadašnji reprezentativac Srbije imao je u 82. minutu kada je rutinski realizovao jednu u nizu kontri svog tima za konačnih 4:0.

Šumadinci su današnjim porazom, prvim nakon serije od tri uzastopna trijumfa, izgubili mesto u plej-of zoni i trenutno su deseti na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

I narednog vikenda Kragujevčane očekuje još jedan težak izazov, ovoga puta na gostovanju beogradskom Čukaričkom, a zatim slede dve utakmice na „Čika Dači“, prvo protiv Smedereva u Kupu Srbije, a zatim i sa TSC-om iz Bačke Topole.

RADNIČKI 1923 – NOVI PAZAR 0:4 (0:2)

KRAGUJEVAC - Stadion:
„Čika Dača“. Gledalaca: 600. Sudija: Lazar Lukić (Beograd). Pomoćnici: Slobodan Pavlović (Užice), Milan Pašajlić (Raška).
Strelci: Obradović u 14. i 17, Suma u 61. i Ljajić u 82. minutu. Žuti kartoni: Vidakov (Radnički 1923).

RADNIČKI 1923: Pajović, Jovanović (od 66. Vižđi), Pecelj, Izučukvu, Simović, Ristić, Zorić (od 18. Aleksić), Čolović (od 46. Bevis), Vidosavljević, Đurić (od 46. Gluščević), Vidakov (od 66. Činedu). Trener: Feđa Dudić.

NOVI PAZAR: Mirković, Lazić, Anan, Fajed, Azemović, Momčilović (od 75. Čirjak), Sise, Karaklajić (od 75. Milojević), Suma (od 63. Brunčević), Ljajić (od 82. Jo), Obradović (od 63. Bogdanovski). Trener: Siniša Dobrašinović.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Radnički 1923 Novi Pazar