MFL Sombor:Crvenčani kasno krenuli ka vrhu tabele

Subotnji meč u Crvenki između istoimene ekipe i njihovih gostiju, Dinama iz Sonte, razgalio je domaće navijače,jer su njihovi ljubimci visoko porazili sonćane, koji uprkos ovom rezultatu, shodno mogućnostima ove mlade ekipe, i nisu ostavili tako bled utisak, koliko govori ovaj rezultat od 5:0 za domaćina. Već brzo vođstvo crvenčana u prvih deset miuta igre, i dva data gola, najavljivali su i veću katastrofu gostiju do samog odmora, ali su se mladići u plavim majicama malo konsolidovali, i na odmor se otišlo sa 2:0. Subotić je u 2 minuti načeo mrežu Smiljanića, a Radulović je udvostručio prednost u 10 minuti.

Ekipe Crvenke i Dinama sa sudijama pre početka utakmic u Crvenki (Snimio : Ivan Andrašić)

Nastavak susreta je protekao u znaku efikasne igre domaćeg igrača Kerekeša, koji se tri puta upisao u strelce: 51, 70 i 88 minut. Ovu pobedu ekipe Crvenke, pamtiće i glavni sudija utakmice,Ivan Čapko iz Ruskog Krstura, jer je to bio njegov debi kao glavnog sudije na jednom prvenstvenom meču. Isto tako, na golu sonćana , debitovao je mladi čuvar mreže Dinama, Lukač , i za dvadeset minuta, koliko je čuvao mrežu svoga kluba, ostavio je solidan utisak, uprkos jednom golu , koga je primio u 88 minuti susreta.Ova pobeda domaće ekipe imala bi veći značaj da je se kojim slučajem tim iz najslađeg sela u Bačkoj, ovako razigrao nekoliko kola ranije, te da nije olako gubio bodove.

Utakmica je protekla u mirnoj atmosferi,a lepo vreme je dodatno obogatilo užitak za navijače, koji su videli pet golova i korektno ponašanje aktera, uz odlično suđenje sudijske trojke,sa debitantom na čelu.

Međuopštinska Liga : CRVENKA-DINAMO 5:0 (3:0)

Crvenka,!6. maja 2015 godine. Igralište Crvenke. Gledalaca 150. Sudija : Čapko (Ruski Krstur), Janković(Odžaci) i Anja Janačković. Delegat Karačoni (Sombor) Strelci : Subotić u 2, Radulović u 10 i Kerekeš u 51,70 i 88 za Crvenku. Žuti karton: Đanić (Dinamo). Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice : Kerekeš (Crvenka)

CRVENKA: Nađ,Kočić,Dragović,Lazić,Arsenić, (A. Dmitrić), Radmnović, Radulović (Pristajko), Subotić, Kerekeš, S. Dimitrić i Vukadinović (Radojičić)

DINAMO: Smiljanić (Lukač),Vlatković, Kušljić,Đanić,Tadijan (A. Đurkov), Gal, Vučičević, Kovač, Eror(Edreši),D. Đurkov i Topal.