MFL Sombor: Treće mesto zakitili pobedom u Sonti Dinamo: Aleksa Šantić 1:5

Poslednji prvenstveni susret Međuopštinske Lige, igran u Sonti između domaćeg Dinama i ekipe Alekse Šantića iz istoimenog sela, protekao je u efikasnijoj igri gostiju, koji su sezonu završili pobedom od 1:5, i u konačnici zauzeli treće mesto na tabeli lige. Iako poražen sa visokim rezultatom, mladi tim sonćana se nije obrukao,a poslednji poraz je rezultat umora mladića, koji su , nedovoljno iskusni, odigrali sezonu sa protivnicima ,koji imaju više iskustva , i više odigranih utakmica u nogama. Podršku ekipi plavih, i njihovom treneru Đaniću, dali su i navijači Dinama posle utakmice na koktelu, priređenom u znak završetka sezone.

Fudbaleri Dinama i Alekse Šantića predvođeni sudijskom trojkom pre početka utakmice u Sonti

Oba rivala su i ovom utakmicom pokazala da su prvenstvo mogli završiti i boljim plasmanom, da kojim slučajem nisu zatajili na nekim utakmicama, gde su poraženi, ili su neočekivano odigrali nerešeno. Dinamovci su tokom proleća odigrali mečeve sa mlađim igračima, a šantićani su promenljivim sastavom , i najčešće ne dovoljnom uigranošću,izgubili značajne bodove, za koje su pre početka prvenstva smatrali sigurno osvojenim.

Na ovom meču, loše po domaćina je počelo već u drugoj minuti, kada Babić dovodi goste do vođstva od 1:0. Svoju premoć u prvom delu, šantićani krunišu sa još dva gola, najpre Vrkić u 25, a potom i Đurić u 40. minuti, što je ujedno bio i konačan rezultat prvoga poluvremena. U petoj minuti nastavka, Filip Kovač smanjuje na 1:3,a strelci golova iz prvoga poluvremena u ekipi gostiju, Babić i Đurić ponovo upisuju nove u 61 i 63.U međuvremenu, u 55 minuti, Đurđević iz ekipe Dinama, posle jedne situacije, kada sudija Vračar, na intervenciju pomoćnika, opravdano poništava gol domaćinima zbog ofsajda, udara šamar pomoćnom sudiji i dobija crveni karton,a svoju ekipu ostavlja na cedilu, sa deset igrača. Ovaj događaj nije izazvao veću gužvu na terenu,a susret je bez problema priveden kraju, i gosti sasvim zasluženo nose bodove u Šantić.

Golman gostiju Đurđević uspešno interveniše u svom prostoru

MEĐUOPŠTINSKA LIGA: DINAMO-ALEKSA ŠANTIĆ 1:5 (0:3)

Sonta 31. Maja 2015 godine. Igralište Dinama. Gledalaca 100. Sudija Z. Vračar(Sombor). Pomoćnici Balać (Apatin) i Stojačić (Sombor). Delegat Kutina (Sombor) Strelci : Kovač u 50 za Dinamo, a Babić u 2 i 61, Vrkić u 25 i Đurić u 40 i 63 za Aleksa Šantić. Žuti karton : Z. Gavrić (Aleksa šantić). Crveni karton : Đurđević (Dinamo) u 55 minutu. Igrač utakmice Mladen Đurić (Aleksa Šantić)

DINAMO : Smiljanić,Vlatković, Miličić, R. Mihaljev, Barunov, Gal, Đurđević, Đurkov(Dekan), Eror(Erdeši), Kovač, Kušljić(A. Mihaljev).

ALEKSA ŠANTIĆ: Đurđević,N. Tomić, Podkrajac (Ćera), Vrkić, Pejak, M. Tomić, Sjeran, Đurić, Babić, Z. Gavrić (S. Gavrić) i Lazarević.