Sonta: Sudija Delić ojadio domaćine

Prvenstveni susret XVIII kola Međuopštinske Lige, igran u Sonti između domaćeg Dinama i Radničkog iz Ratkova, završen je minimalnom pobedom gostujuće ekipe od 0:1 . Ovaj rezultat pogoduje gostima jer nova tri osvojena boda, ostavljaju ekipu iz Ratkova u trci za naslov prvaka. Doduše, oni imaju utakmicu više odigranu od njihovih direktnih protivnika, ekipe OFK Šikare. Na drugoj strani, domaćinu poraz ništa posebno ne znači, isto kao što im ni pobeda nebi donela neki značajan skok na tabeli, ali ova utakmica za fudbalere Dinama, zbog jednog poništenog gola, ima jednu dozu uvrede, koju im je naneo sudija Žarko Delić iz Kule, kada im je poništio jedan gol, pri rezultatu 0:0.

Naime, ovaj susret izjednačenih ekipa, I dobra atmosfera, poremećeni su u 49. minutu , kada je Dario Topal postigao gol, a sudija ga najpre priznao, a potom i poništio na intervenciju igrača Radničkog,što je izazvalo i veliko negodovanje kod domaćina i njihovih navijača. U ovom slučaju je zatajila i saradnja glavnog sa pomoćnim sudijom, koji je bio na toj strani (Nađ). Gol odluke gosti su dali u 77. minuti susreta,a strelac je bio Novović.

Kraj utakmice i izlazak sa terena aktera ove utakmice, propraćen je burnim reagovanjem domaćih gledalaca, i psovkama upućenim sudijama, što njije karakteristično za publiku u Sonti.

Međuopštinska Liga DINAMO-RADNIČKI1918 0:1 (0:0)

Sonta 10. Maja 2015 godine. Igralište Dinama. Gledalaca 100. Sudija : Delić (Kula). Pomoćnici Kuzmanović(Kula) i Nađ (Ruski Krstur). Delegat Radosavljević (Srpski Miletić) Strelac : Novović u 77. minuti. Žuti kartoni : Tadijan i Erdeši (Dinamo) Crveni kartona nije bilo.

Dinamo : Smiljanić,Vlatković,Kušljić(Erdeši), Gal,Mihaljev,Tadijan,Đurkov,Kovač,Eror(Vućićević),Đanić, Topal (Đurđević)

Radnički 1918 : Knežević,Petković, Aleksić, Štulić,Miloš Mušikić, Ivović, Došen( Radojčić), Kuveljić, Novović (Kesić), Milunović (Spasić) i Milan Mušikić.