23.09.2012 V. Janković

MFL Sombor: U pravednom remiju, Kolućani žale za ispuštenom pobedom

Premijerni susret V kola prvenstva Međuopštinske Lige , igran u Kolutu između domaćeg Jedinstva i gostiju iz Alekse Šantića, pravedno je završen nerešenim rezultatom 1:1, što u svakom slučaju više odgovara gostima, jer je domaći sastav u drugom poluvremenu propustio nekoliko zrelih prilika za gol, a među njima i jedanaesterac u 48 minutu kada je kapiten Marinković poslao loptu sa kreča pored desne stative gola Šantića. U idealnim uslovima za igru i dobro pripremljenom terenu, fudbaleri obe ekipe imale su priliku da pokažu što su naučil, i trudili su se koliko su mogli da

ostave pozitivan utisak pred nekoliko desetina gledalaca ,koliko ih je danas posmatralo ovu utakmicu.Početak je pripao gostima iz Alekse Šantića , i za deset minuta su izveli četiri kornera na polovini domaćina,a u 21minuti Jelovac je pogodio stativu. Pet minuta kasnije , jedan slobodan udarac domaćina mogao je , uz pomoć busena, da prevari Đurđevića ,ali je ovaj ipak otklonio opasnost ispred svog gola.Već u sledećem napadu gosti su tražili jedanaesterac od sudije Krstića iz Odžaka, zbog igranja rukom u svom šesnaestercu jednog od igrača Jedinstva, ali se pištaljka arbitra nije oglasila. Četiri minuta kasnije, jedna akcija gostujućih fudbalera prekinuta je prekršajem, kada je srušen Trifunović a lpota je krenula ka Sjeranu, sudija je pustio prednost, a pošto kapiten gostiju nije došao do lopte, arbitar je pokazao na jedanaesterac. Siguran realizator bio je mladi Miličić, i bilo je 0:1 . Do kraja poluvremena , posle ubacivabnja lopte pred gol Đurđevića, Živković je iz trka pogodio desnu stativu čuvara mreže šantićana. Bili je to sve što se moglo videti u prvih 45 minuta igre. U nastavku susreta, tačnije u 48 minutu, Pokrajac igra rukom u svom šesnaestercu i skrivljuje najstrožiju kaznu, a idealnu priliku propušta kapiten Marinković tako što loptu šalje pored desne stative . Ako se obrukao kod izvođenja penala, u 62 minutu se iskupio posle jednog slobodnog udarca, dočepao se lopte i iz neposredne blizine savladao golmana gostiju. Tri minuta kasnije šantićki vratar odlično interveniše i loptu iz samog ugla izbacuje u korner.Sam finiš utakmice pripada domaćinima. 73.minut, šut Stojisavljevića glavom za malo preko prečke, a u 85 minutu Marinković izlazi pred Đurđevića koji odbija njegov udarac iz neposredne blizine,a u nastavku akcije Barzovski pogađa stativu. Poslednju priliku za pobedu propušta centarfor domaćina, kada u naletu ka golu brzo šutira, ali neprecizno jer lopta odlazi preko golaU dinamičnoj, borbenoj i fer utakmici ,sudijska trojka je dobro obavila svoj deo posla,mada se u pojedinim trenucima nervoze i jednih i drugih, igračinisuu potpunosti slagali sa odlukama sudija. U takvim prilikama njihovo nesportsko ponašanje sankcionisano je dodelom žutih kartona, čini se sasvim opravdano.Posle ove utakmice , ekipa Šantića ostaje i dalje neporažena, a domaćini po drugi put pred svojim navijačima osvajaju samo bod.

Kolut,22. septembra 2012. godine Igralište Jedinstva. Gledalaca 50. Sudija : V. Krstić (Odžaci)pomoćnici : Boškić i Orelj (oba Odžaci) delegat Zoran Samardžić (Sombor) Strelci Marinković u 62. za Jedinstvi,a Miličić u 31 iz penala za Aleksa Šantić . Žuti kartoni : Foretić, Skoknić i Stojisavljević za Jedinstvo, a S. Gavrić, Ma. Tomić, Potkrajac i Sjeran za Aleksa Šantić. Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Nemanja Đurđević (Aleksa Šantić).

Jedinstvo: Foretić,Lukić, Skoknić, Maljković, Mirić, Živković, Čudić, Barzovski, Stojisavljević, Marinković i Paulić.
Aleksa Šantić . Đurđević, N. Tomić, Podktajac, Ma. Tomić, Mi. Tomić, S. Gavrić,Sjeran, Z. Gavrić, (Jurić), Jelovac, Miličić i Trifunović.

Aleksa Šantić 3 : 0 OFK Šikara
Rastina 1918 2 : 1 Rusin
Terekveš 0 : 2 ŽAK
OFK Odžaci 2 : 1 Dinamo
Jedinstvo (K) 1 : 0 Jedinstvo (R)
OFK Metalac 3 : 0 Panonija
Dunav 2 : 2 Lipar