MFL Sombor: Derbi imenjaka na Velikom Salašu zasluženo pripao domaćoj ekipi

Derbi imenjaka iz Međuopštinske Lige,igran na velikom Salašu pokraj Apatina u okviru VII kola, sasvim zasluženo je pripao domaćem timu, koji je slavio sa 3:1. Obe ekipe su imale svoje šanse, a fudbaleri trenera Milana Rodića su se bolje snašli i svoje šanse iskoristili , i tako došli do druge pobede u prvenstvu. Gosti iz Koluta su držali ravnotežu u prvih pola časa igre, a na odmor se otišlo golom prednosti za domaćine, pogotkom Kaurina u 35 minuti utakmice.

U drugom poluvremenu fudbaleri domaćih dolaze do vođstva od 2:0 u 50 minuti utakmice,a strelac je bio Komadina. Već tada pobeda domaćih ne dolazi u pitanje,a 12 minuta kasnije Mudrinić trećim golom osigurava trijumf svojoj ekipi i nove bodove. Čast gostima, tri minuta kasnije, spašava Tošić , i svojim golom postavlja konačnih 3:1.

Utakmica je igrana po hladnom vremenu i kiši uz mali broj gledalaca,suđenje solidno ,a ponašanje fudbalera u grancama fer-pleja i četiri pokazana žuta kartona za prekršaje u žaru borbe.

MFL Sombor : JEDINSTVO(R)-JEDINSTVO 1947 3:1 (1:0)

Veliki Salaš. 11. Oktobra 2015 godine. Igralište Jedinstva. Gledalaca 30. Sudija : Merdanović (Sr. Miletić) Pomoćnice Dijana Humel (Apatin) i Renata Sabo (Doroslovo). Delegat Jakšić (Sombor).Strelci : Kaurin u 35, Komadina u 50 i Mudrinić u 62 za Jedinstvo(R), a Tošić u 65 za( Jedinstvo 1947). Žuti kartoni : Kaurin, Ćopić i Krpjan (Jedinstvo R), a Marinković (Jedinstvo 1947). Crveni kartona nije bilo.

JEDINSTVO-R : Bašić, Bogunović, Kaurin, Rodić, Ćopić, Krpjan, Komadina, Mudrinić, Kuridža(Cvenić), Radujko i Lerman.

JEDINSTVO 1947 : Foretić, Ivakić, Nikolin, Maljković, Krizmanić,Cvijanović,Lukić, Mandić, Marinković(Krtinić), Ličina i Tošić.