Sremci deklasirali Ribnicu

Poraz od Jedinstva u derbiju začelja - libero Ribnice Nikola Maričić

Utakmica za opstanak u eliti odigrana je kraj Ibra gde je Ribnica ugostila neugodno Jedinstvo iz Stare Pazove. „Musketari“ su počeli blagim vođstvom koje su čuvali u najvećem delu prvog seta. Sremci su poveli samo jednom 11-12, zahvaljujući bloku Koničanina i napadu Pešuta, ali je Ribnica brzo vratila prednost. Nedugo zatim, posle greške Pešuta, Kraljevčani su prvi put došli do tri poena prednosti 17-14, ali daleko od toga da je set bio odlučen. Greške mladog Živanovića i kapitena Todorovića omogućile su gostima da dođu na poen zaostatka 21-20, a tada smo videli i prvi tajm aut Ribnice. Nije pomoglo, jer su gosti preko Ristića i Bjelice stigli do prve, potom i druge set lopte i iskoristili su je za vođstvo u meču 24-26.

U drugom setu, igru su vodili gosti. U Ribnici kao da nije bilo elana i želje posle izgubljenog prvog seta. Pri vođstvo Sremaca 10-12, strateg domaćih Miloš Živanović zatražio je prvi tajm aut. Jedinstvo je nastavilo da dominira u ovom setu, Kraljevčani nisu imali rešenja za Ristića, kao i dobru distribuciju lopti vremešnog Radišića. Stiglo je Jedinstvo do pet set lopti, iskoristilo drugu za vođstvo od 2-0 u meču, 20-25. Kada su gosti u trećem setu poveli 0-4 bilo je jasno ko će upisati pobedu u ovom susretu. Ribnica u ovom delu meča skoro da nije postojala na terenu. Radišić se poigravao sa domaćima, Ristić, Bjelica i Ćuk su dominirali na mreži i bilo je samo pitanje konačne razlike kojom će Jedinstvo ovaj set rešiti u svoju korist. Na kraju, konačnih 16-25 i maksimalna i više nego zaslužena pobeda Jedinstva.

Visi opstanak u eliti - odbojkaši kraljevačke Ribnice

Ribnica se na jako ružan način oprostila od navijača u ovoj sezoni, jedna od najslabijih igara proizvela je ubedljiv poraz. Kako će sezonu završiti „musketari“, koji u poslednjem kolu gostuju u Novom Sadu, zavisiće mnogo i od rezultat direktnih rivala u borbi za opstanak.

RIBNICA – JEDINSTVO (S. PAZOVA) 0 – 3 (24-26, 20-25, 16-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudije: M. Janković i M. Miladinović (Niš)

RIBNICA: Stefanović 2 (1 bl), Todorović 8 (7 gr), Zubljić, Kostić, Aleksić 5 (1 as), Gajović 5 (6 gr), Miljković 10 (1 bl, 5 gr), Čolović, Bojović 13 (1 bl), Maričić (libero), Živanović 2 (1 bl) Trener: M. Živanović

JEDINSTVO: Vukelić, Kaurin (libero 2), Ćuk 10 (4 bl, 2 as), Domonji, Pešut 6 (2 bl, 3 gr), Radišić 4, Eremić, Ristić 11 (1 bl), Bjelica 14 (5 gr), Topalović, Škrbić (libero 1), Jocović, Koničanin 6 (3 bl) Trener: Ž. Vukelić

Odbojka Odbojka BPŠ Superliga Ribnica Jedinstvo (SP)